Spotkanie 1. kolejki A-klasy pomiędzy MKS-em II Piaseczno a Jednością Żabieniec dostarczyło – jak na derby przystało – niesamowitych emocji. Biało-niebiescy prowadzili już 2-0, by w końcówce meczu... rzutem na taśmę uratować remis.

 

Podopieczni trenera Bartosza Kobzy mogli otworzyć wynik już w 2. minucie, ale uderzenie Patryka Kościanka z prawej strony pola karnego świetnie odbił Sebastian Belka. Żabieniacy odpowiedzieli w 11. minucie, ale piłka po mocnym strzale Tomasza Jamorskiego przeszła obok lewego okienka piaseczyńskiej bramki.

 

Na pierwszego gola trzeba było czekać do 28. minuty. Kacper Komycz świetnie rozprowadził akcję od tyłu, podłączył się do ataku i – po dośrodkowaniu Marcina Majewskiego z prawej strony boiska – znakomicie zamknął atak, trafiając do siatki efektowną główką.

 

W doliczonym czasie pierwszej połowy MKS II podwyższył prowadzenie. Patryk Zieliński popędził lewą stroną boiska, zagrał do Patryka Kościanka, a doświadczony zawodnik biało-niebieskich wypatrzył w polu karnym Marcina Majewskiego, który potężnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał Belce żadnych szans na skuteczną interwencję.

 

Niestety, okazało się, że były to miłe złego początki. W 59. minucie Tadeusz Słoniowski przyjął piłkę barkiem (lub ręką, jak sygnalizowali obrońcy Piaseczna) na przedpolu, a wprowadzonemu po przerwie Kamilowi Wolskiemu wyszedł strzał życia, po którym uderzona z kilunastu metrów futbolówka odbiła się od poprzeczki i wpadła w prawy róg bramki, strzeżonej przez Konrada Drązikowskiego.

 

W 64. minucie gospodarze znów mogli prowadzić dwoma golami. Patryk Kościanek dostał znakomite podanie w pole karne, w sytuacji sam na sam z Sebastianem Belką uderzył wprost w bramkarza Jedności, ale futbolówka odbiła się tak szczęśliwie, że wróciła pod nogi „Kościana”. Zawodnik MKS-u II wyłożył piłkę Marcinowi Majewskiemu, ale i on nie był w stanie wykorzystać „setki”, uderzając nad poprzeczką.

 

W 66. minucie to goście byli bliscy zdobycia drugiej bramki. Słoniowski dośrodkował z rzutu wolnego w okolice szóstego metra, ale główkę Roberta Siekańskiego pewnie złapał Drązikowski. Żabieniakom udało się trafić do siatki kilkadziesiąt sekund później, ale gol nie został uznany, ponieważ arbiter dopatrzył się spalonego.

 

Niewiele brakowało, a w 71. minucie to MKS II sprezentowałby Jedności wyrównującą bramkę. Jeden z naszych defensorów, wybijając piłkę sprzed linii końcowej, nabił stojącego na drugim metrze rywala i tylko znakomitemu instynktowi „Drązika” gospodarze zawdzięczają to, że skończyło się jedynie na strachu.

 

Niestety dla biało-niebieskich, w 73. minucie Jedności udało się już sforsować piaseczyńską defensywę. Łukasz Jamorski wyszedł zza obrońców i w doskonałej sytuacji trafił na 2-2.

 

Niewiele brakowało, a drużyna trenera Dariusza Zabiżewskiego cieszyłaby się z remisu zaledwie przez trzy minuty. Karol Belka świetnie zagrał z prawej strony pola karnego do stojącego na długim słupku Marcina Majewskiego, ale sprowadzony z Konstancina pomocnik znów nie wykorzystał „setki”, uderzając wprost w wychodzącego z bramki Sebastiana Belkę.

 

W 82. minucie doszło do wyjątkowo kontrowersyjnej sytuacji. Po dośrodkowaniu gości z lewej strony boiska Konrad Drązikowski rzucił się, próbując wypiąstkować piłkę, a na naszego golkipera wpadł jeden z rywali. Wydawało się, że sędzia odgwiżdże w tej sytuacji faul na bramkarzu, tymczasem arbiter podyktował rzut karny, dodatkowo upominając protestującego „Drązika” żółtą kartką. Wychowanek Promyka Nowa Sucha obronił co prawda „jedenastkę”, wykonywaną przez Tomasza Jamorskiego, ale do odbitej przez naszego golkipera futbolówki najszybciej dopadł „Jamor”, trafiając z bliska na 2-3.

 

W czwartej minucie doliczonego czasu gry Piaseczno miało wymarzoną wręcz sytuację do zdobycia wyrównującej bramki. Patryk Kościanek zagrał w pole karne do Marcina Majewskiego, ale piłka po mocnym strzale byłego pomocnika KS-u Konstancin przeszła po rękach Sebastiana Belki i trafiła jedynie w poprzeczkę...

 

I gdy wydawało się, że kolejne derby padną łupem Jedności, Adrian Szewczyk wykorzystał w 96. minucie dośrdokowanie z lewej strony boiska i precyzyjną główką przy prawym słupku trafił na 3-3.

 

Warto zaznaczyć, że mecz, jak na A-klasę, toczył się w wyjątkowo szybkim tempie, zaś zawodnicy skupili się wyłącznie na grze, co w derbach nie zawsze jest normą. Nie było prowokacji, nie było brutalnych wejść. Takie mecze aż chce się oglądać!

 

20 sierpnia 2017

A-klasa – 1. kolejka

MKS II Piaseczno 3 – 3 Jedność Żabieniec

Bramki: 28' Komycz, 45+1' M.Majewski, 90+6' A.Szewczyk – 59' Wolski, 73' Ł.Jamorski, 82' T.Jamorski

Piaseczno II: Drązikowski – Deperasiński, B.Wysocki (84' Kaczmarski), Komycz, P.Dudek – M.Majewski, A.Szewczyk, Sinior (82' Rybicki), Sujak (74' Morawski), Zieliński (60' Belka) – Kościanek

Jedność: Belka – Paduch, Siekański, Słoniowski, Kaczyński – Ł.Jamorski (74' Melon), Matulka, Niewiadomski (55' Wolski), Sochacz, T.Jamorski (86' Lewandowski) – Przychodzeń (88' Sawa)

Żółte kartki: Drązikowski (Piaseczno II) – Sochacz, Siekański (Jedność)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction