Już w IV rundzie Okręgowego Pucharu Polski są zawodnicy MKS-u II Piaseczno. Podopieczni trenera Bartosza Kobzy pokonali w środę (6 września) A-klasowy Nadstal Krzaki Czaplinkowskie 2-1.

 

Mecz rozpoczął się dla gospodarzy wyjątkowo źle. Już w 5. minucie boisko musiał opuścić Karol Belka, który doznał kontuzji lewej stopy – tej samej, z której powodu pauzował przez większą część poprzedniej rundy. Na domiar złego niewiele brakowało, a kilka minut później Mateusz Domosławski (były zawodnik naszego klubu) trafiłby na 0-1. Uderzenie kapitana Nadstalu przeszło jednak tuż obok lewego słupka.

 

MKS II odpowiedział kapitalną akcją Piotra Rybickiego. Pomocnik biało-niebieskich zaliczył świetny odbiór w środkowej strefie boiska i ruszył z indywidualnym rajdem, mijając po drodze czterech rywali. Szkoda, że akcja zakończyła się uderzeniem obok długiego słupka, bo gdyby piłka wpadła do siatki, byłaby to z pewnością jedna z najpiękniejszych bramek sezonu.

 

Przyjezdni nie zamierzali się jednak poddawać i jeszcze przed przerwą stworzyli dwie sytuacje, przy których pachniało golem. W 33. minucie, po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, Przemysław Zowczak z bliskiej odległości główkował nad poprzeczką, zaś kilka minut później, po uderzeniu Pawła Lacha z dystansu, piłka nabrała poślizgu na mokrej od deszczu sztucznej murawie i wypadła z rąk Konradowi Drązikowskiemu – na szczęście tak, że wyszła jedynie na rzut rożny, po którym goście nie stworzyli jednak większego zagrożenia.

 

W drugą połowę lepiej weszli podopieczni Grzegorza Ury, którym niewiele brakowało, by w 51. minucie objąć prowadzenie. Arkadiusz Olejnik urwał się naszym obrońcom, ale z prawej strony pola karnego trafił jedynie w poprzeczkę. Kilka minut później groźnie uderzał Zowczak, ale czujny Drązikowski zbił futbolówkę do boku.

 

Pierwszy gol spotkania padł dopiero w 72. minucie, w dodatku w dość niecodziennych okolicznościach. Sebastian Wiszniewski popisał się świetnym krzyżowym podaniem na lewą stronę pola karnego, Konrad Topolewski, bramkarz Nadstalu, minimalnie wyprzedził Radosława Cieślaka, ale interweniował tak niefortunnie, że... nastrzelił naszego pomocnika, a odbita od niego piłka wpadła do siatki.

 

MKS II cieszył się z prowadzenia nieco ponad dziesięć minut. W 83. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z prawej strony boiska, Konrad Szymański zagrał ręką w polu karnym, za co sędzia podyktował „jedenastkę”, pewnie wykorzystaną przez Olejnika, który kompletnie zmylił „Drązika” uderzeniem przy prawym słupku.

 

I gdy wydawało się, że o losach awansu będą decydowały rzuty karne, gospodarze zadali decydujący cios. Marcin Rybiński dalekim wybiciem piłki powstrzymał w zalążku atak Nadstalu, a wykopana przez niego futbolówka trafiła do Patryka Kościanka, który po profesorsku zwiódł w polu karnym dwóch obrońców gości i lekkim strzałem w lewy dolny róg trafił na 2-1 dla gospodarzy.

 

Kolejna runda Pucharu zostanie rozegrana już w najbliższą środę (13 września) o godzinie 16.30. Rywala poznamy zapewne 7 albo 8 września.

 

6 września 2017

Okręgowy Puchar Polski – 3. runda

MKS II Piaseczno 2 – 1 Nadstal Krzaki Czaplinkowskie

Bramki: 72' Cieślak, 89' Kościanek – 83' (k) Olejnik

Skład: Drązikowski – Lewandowski (71' Szymański), Rybiński, R.Kurant, P.Dudek (87' Żegnałek) – Kaczmarski (65' Cieślak), Morawski (80' Cybulski), Sujak, Rybicki, Belka (5' Wiszniewski) – Szawro (49' Kościanek)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction