Prawdziwą kanonadę urządzili sobie piłkarze MKS-u II Piaseczno w niedzielnym (15 października) spotkaniu 9. kolejki A-klasy. Biało-niebiescy, prowadzeni przez trenera Bartosza Kobzę, rozgromili Lesznowolę aż 9-1! Kolejny w tym sezonie popis dał Patryk Kościanek, który strzelił 6 goli!

 

Gospodarze rozpoczęli od wysokiego C i już po 45 sekundach (!) prowadzili 1-0. Jeden z obrońców z Lesznowoli popełnił fatalny błąd, zagrywając wprost pod nogi Kościanka, a napastnik MKS-u II ładnym, technicznym strzałem trafił do siatki przy prawym słupku.

 

Przyjezdni mogli wyrównać sześć minut później. Jeden z zawodników FCL posłał znakomite krzyżowe podanie na prawą stronę naszego pola karnego, ale uderzenie Mateusza Ceglarza z pierwszej piłki przeszło obok bramki.

 

Niewykorzystana sytuacja zemściła się na ekipie zza miedzy w 16. minucie. Akcję – dalekim wykopem z własnego pola karnego – rozpoczął Konrad Drązikowski, Patryk Zieliński zgrał na szesnasty metr do Patryka Kościanka, a ten przepięknym lobem trafił w prawe okienko bramki, strzeżonej przez Macieja Bramsona.

 

W 21. minucie było już 3-0 dla gospodarzy. Tym razem „Kościan” wystąpił w roli asystenta, zagrywając płasko do Patryka Morawskiego, a pomocnik MKS-u II dopełnił formalności, trafiając do pustej bramki.

 

Niespełna kwadrans później ekipa Bartosza Kobzy strzeliła czwartego gola. Morawski odebrał piłkę rywalowi w okolicach 30. metra i zagrał prostopadle do Piotra Rybickiego, który wpadł w pole karne i mocnym uderzeniem z prawej strony „szesnastki” trafił w długi róg.

 

Lesznowola, która pokazała już w tym sezonie, że potrafi wychodzić nawet z takich opresji, jeszcze przed przerwą miała drugą doskonałą okazję do strzelenia gola. Konrad Kowalczyk świetnie dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Piaseczna, ale niepilnowany Kamil Boguta trafił jedynie w prawy słupek bramki, strzeżonej przez Konrada Drązikowskiego.

 

Kilkadziesiąt sekund później zamiast 4-1, było 5-0 dla gospodarzy. MKS II znakomicie „rozklepał” defensywę FCL, Patryk Zieliński odegrał płasko na prawą stronę do Kościanka, a snajper „dwójki” technicznym strzałem w krótki róg podwyższył prowadzenie Piaseczna.

 

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. MKS II dominował w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła, co przyniosło biało-niebieskim kolejne gole. W 60. minucie na 6-0 podwyższył Bartosz Wysocki, pokonując Bramsona potężnym uderzeniem z rzutu wolnego z ponad 20 metrów.

 

Trzy minuty później jedyną – jak się później okazało – bramkę zdobyli przyjezdni. Drązikowski wyszedł z bramki, przecinając podanie do jednego z zawodników FCL, ale interweniował tak, że wybił futbolówkę wprost pod nogi Oskara Śliwowskiego, który nie zwykł marnować takich sytuacji i trafił do siatki pewnym strzałem przy lewym słupku.

 

Ostatnie słowo, a nawet trzy słowa, należały już jednak do MKS-u II. W 67. minucie Mateusz Krupnik zagrał na lewą stronę pola karnego do Patryka Kościanka, a najbardziej doświadczony zawodnik „dwójki” trafił od prawego słupka na 7-1, w 83. minucie „Kościan” wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Pawła Dudka, główkując na 8-1, a już w doliczonym czasie ten sam zawodnik – także głową – trafił do siatki na 9-1, wykorzystując dośrodkowanie Filipa Kaczmarskiego z rzutu rożnego i kompletując przy okazji podwójnego hat-tricka.

 

15 października 2017

A-klasa – 9. kolejka

MKS II Piaseczno 9 – 1 FC Lesznowola

Bramki: 1', 16', 45+1', 67', 83', 90+1' Kościanek, 21' Morawski, 35' Rybicki, 60' B.Wysocki – 63' Śliwowski

Skład: Drązikowski – Lewandowski (55' Szymański), B.Wysocki, Rybiński, P.Dudek – A.Samoraj (46' Kaczmarski), Rybicki (46' M.Krupnik), Wiszniewski (80' Deperasiński), Morawski, Zieliński (70' Sujak) – Kościanek

Żółte kartki: Rybicki (Piaseczno II) – Bramson, Woliński (Lesznowola)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction