Szóste ligowe zwycięstwo w sezonie odnieśli w niedzielę (22 października) zawodnicy MKS-u II Piaseczno. Podopieczni trenera Bartosza Kobzy wygrali na własnym stadionie z Turem Jaktorów 3-0.

Trzy punkty przyszły biało-niebieskim nadspodziewanie łatwo. Dość powiedzieć, że stojący w bramce Piaseczna Mikołaj Wielgus ani razu nie musiał interweniować i przez pełne 90 minut skupiał się przede wszystkim na tym, żeby nie zmarznąć.

MKS II mógł „napocząć” rywala już w 9. minucie, ale – po zagraniu Macieja Lewandowskiego i mocnym strzale Patryka Zielińskiego z 16 metrów – dobrze ustawiony Adrian Rogulski zdołał odbić uderzenie naszego kapitana. Dwie minuty później golkiper Tura ponownie popisał się dobrą interwencją, broniąc woleja Filipa Kaczmarskiego.

Na pierwszego gola trzeba było czekać do 24. minuty. Dobrze broniący do tej pory Rogulski popełnił fatalny błąd, przepuszczając uderzenie Kaczmarskiego... bezpośrednio z rzutu rożnego z lewej strony boiska.

Golkiper z Jaktorowa zrehabilitował się jednak za tę pomyłkę w 30. minucie, wybijając efektowną robinsonadą główkę Patryka Kościanka, po której futbolówka leciała w lewe okienko bramki.

Tuż przed przerwą biało-niebiescy zdołali jednak strzelić drugiego gola. Paweł Dudek, który bardzo często podłączał się do akcji ofensywnych, dośrodkował z lewego skrzydła do Patryka Zielińskiego, a ten podbił sobie piłkę w polu karnym i efektownym wolejem z lewej nogi trafił do siatki w długi róg bramki.

Niewiele brakowało, a w doliczonym czasie pierwszej połowy MKS II wyszedłby na trzybramkowe prowadzenie. Kolejny raz świetnie z rzutu rożnego wrzucał Kaczmarski, ale futbolówka po główce Kościanka trafiła jedynie w poprzeczkę.

Ekipa Bartosza Kobzy postawiła kropkę nad „i” w 73. minucie meczu. Po ładnie rozegranej akcji „Kościan” zwiódł w polu karnym jednego z obrońców Tura i – choć mógł strzelać – odegrał na lewą stronę do wprowadzonego po przerwie Radka Cieślaka, który strzałem po nodze bramkarza gości ustalił wynik meczu na 3-0.

22 października 2017

A-klasa – 10. kolejka

MKS II Piaseczno 3 – 0 Tur Jaktorów

Bramki: 24' Kaczmarski, 43' Zieliński, 73' Cieślak