MKS II Piaseczno długo kazał czekać kibicom na zwycięskiego gola w niedzielnym (5 listopada) starciu z Nadstalem Krzaki Czaplinkowskie. Podopieczni trenera Bartosza Kobzy wygrali 1-0, zdobywając bramkę na wagę trzech punktów dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu gry.

 

Starcie przedostatniej kolejki rundy jesiennej zapowiadało się emocjonująco. Nadstal podchodził do meczu, opromieniony serią pięciu spotkań bez porażki, na którą złożyło się między innymi ubiegłotygodniowe zwycięstwo nad wiceliderem A-klasy, Okęciem. MKS II, po wpadce z „Lotnikami” z początku października, także zanotował dobre wyniki, wygrywając kolejno z Lesznowolą, Turem i Gromem II.

 

Początek meczu należał do przyjezdnych, którzy już w 5. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Gospodarzy uratował jednak Konrad Drązikowski, który – po rzucie rożnym z prawej strony boiska – najpierw obronił groźny strzał Dariusza Dąbrowskiego, a następnie w ostatniej chwili „zdjął” futbolówkę z nogi szukującemu się do dobitki Grzegorzowi Komosie.

 

MKS II odpowiedział groźną akcją w 24. minucie. Patryk Kościanek dostał długie podanie w pole karne Nadstalu, piłka po jego główce przeszła po rękawicy Michała Myszkowskiego, a próbującego dobijać Konrada Deperasińskiego przyblokował jeden z defensorów, który – jak się wydawało – wygarnął piłkę z linii bramkowej ręką. Sędzia nie podyktował jednak rzutu karnego.

 

„Jedenastkę” ekipa Bartosza Kobzy dostała jednak siedem minut później. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z prawej strony boiska któryś z obrońców Nadstalu zagrał ręką w polu karnym, a arbiter główny – po konsultacji z liniowym – wskazał na „wapno”. Do rzutu karnego podszedł Patryk Kościanek, ale doświadczony napastnik przegrał pojedynek z Myszkowskim, który wyczuł intencje strzelca i zdołał odbić uderzenie „Kościana” w lewy róg.

 

Golkiper Nadstalu wykazał się nie lada umiejętnościami także w 34. minucie, kiedy to – po dośrodkowaniu Bartosza Sujaka z rzutu rożnego z lewej strony boiska i efektownej główce Kościanka – piękną robinsonadą wybił futbolówkę, zmierzającą w lewe okienko bramki.

 

Podopieczni Grzegorza Ury także mogli pokusić się o strzelenie gola. Po płaskiej wrzutce z lewego skrzydła w doskonałej sytuacji mógł znaleźć się Robert Kacprzak, ale napastnikowi gości zabrakło dosłownie kilku centymetrów, żeby czysto uderzyć piłkę.

 

Po zmianie stron przez niemal 20 minut gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Chwilowy marazm przerwał dopiero świetny strzał Tomasza Wrotka z rzutu wolnego, po którym futbolówka trafiła w poprzeczkę.

 

MKS II odpowiedział w 68. minucie składną akcją Patryka Zielińskiego z Patrykiem Kościankiem. Kapitan biało-niebieskich sprytnie przerzucił piłkę nad obrońcą Nadstalu, „Kościan” zagrał mocno wzdłuż linii bramkowej, ale ataku nie udało się sfinalizować golem, ponieważ podanie przeciął w ostatniej chwili Dariusz Dąbrowski.

 

W 72. minucie Piaseczno przeprowadziło kolejny atak, po którym zapachniało golem. Piotrek Rybicki zaliczył przechwyt w środkowej strefie boiska i natychmiastowym podaniem uruchomił Patryka Zielińskiego. „Zielu” odegrał na środek pola karnego do Kościanka, ale snajper MKS-u II i tym razem nie znalazł sposobu na pokonanie dobrze ustawionego Myszkowskiego.

 

Gospodarzom nie sprzyjało również szczeście. W 78. minucie, po krzyżowym podaniu na lewą stronę pola karnego, Adrian Samoraj uderzył tuż obok bramki, zaś dziesięć minut później piłka po znakomitym strzale Bartosza Wysockiego z rzutu wolnego z 20 metrów trafiła jedynie w prawy słupek bramki Nadstalu.

 

Na zwycięskiego gola trzeba było czekać aż do 2. minuty doliczonego czasu gry. Jeden z zawodników gości sfaulował Adriana Samoraja przy linii bocznej boiska, Bartosz Sujak posłał długie podanie w pole karne, futbolówka po uderzeniu Marcina Rybińskiego trafiła w poprzeczkę, ale dobrze ustawiony Patryk Zieliński z najbliższej odległości dobił piłkę głową, dając MKS-owi II niezwykle ważne zwycięstwo.

 

Za tydzień biało-niebiescy zmierzą się w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej z liderem A-klasy, Laurą. Mecz w sobotę (11 listopada) o godzinie 11.00 w Chylicach.

 

5 listopada 2017

A-klasa – 12. kolejka

MKS II Piaseczno 1 – 0 Nadstal Krzaki Czaplinkowskie

Bramka: 90+2' Zieliński

Skład: Drązikowski – A.Samoraj, B.Wysocki, Rybiński, Lewandowski – Rybicki, Sujak – Deperasiński, Beytling (55' Kaczmarski) – Kościanek

Żółte kartki: Rybicki, Beytling, Zieliński (Piaseczno II) – Lach, A.Myszkowski (Nadstal)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction