Znakomicie zaprezentowali się piłkarze MKS-u II Piaseczno w swoim pierwszym wiosennym meczu A-klasy. W sobotę (31 marca) podopieczni trenera Bartosza Kobzy rozbili Anprel Nowa Wieś aż 8-1! Bohaterami starcia zostali Patryk Kościanek (4 gole i 2 asysty) oraz Filip Jadacki (2 gole i 2 asysty).

 

Początek spotkania nie zwiastował pogromu. Mało tego, w starcie dużo lepiej weszli przyjezdni, którzy już w 3. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Kacper Kozłowski wypuścił prostopadłym podaniem Eryka Kozika, ale ten w dobrej sytuacji uderzył nieczysto i piłka przeszła obok lewego słupka piaseczyńskiej bramki.

 

Druga groźniejsza akcja przyniosła już ekipie trenera Roberta Zawadzkiego gola. Dawid Kozłowski przedarł się prawym skrzydłem na wysokość pola karnego MKS-u II i dośrodkował na długi słupek do Wiktora Kozłowskiego, który pokonał Konrada Drązikowskiego efektownym wolejem w prawy róg.

 

Przyjezdni cieszyli się z prowadzenia tylko przez dwanaście minut. Po dośrodkowaniu Patryka Zielińskiego z rzutu rożnego z lewej strony boiska jeden z defensorów Anprelu strącił futbolówkę wprost pod nogi Filipa Jadackiego, a pomocnik biało-niebieskich trafił wolejem na 1-1.

 

Pięć minut później gospodarze wyszli na prowadzenie. Patryk Kościanek został sfaulowany przed polem karnym drużyny z Nowej Wsi, a bramkę na 2-1 zdobył Jadacki, który kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego w prawy róg.

 

MKS II poszedł za ciosem i jeszcze przed przerwą wpakował rywalom dwa gole. W 44. minucie Kamil Włodarczyk dośrodkował z lewej strony boiska do Patryka Kościanka, a najbardziej doświadczony w naszej ekipie gracz po profesorsku opanował piłkę, przełożył ją sobie na prawą nogę i spokojnym, technicznym strzałem przy prawym słupku podwyższył na 3-1.

 

Kilkadziesiąt sekund później było już 4-1 dla gospodarzy. Znakomitym przechwytem w środku pola, a następnie dokładnym prostopadłym podaniem popisał się Piotr Rybicki, a „Kościan” nie zmarnował sytuacji sam na sam z Robertem Zezulą, trafiając obok jego nogi w prawy dolny róg bramki.

 

Po zmianie stron drużyna Bartosza Kobzy ani myślała spoczywać na laurach. Już w 49. minucie MKS II zdobył piątą bramkę. Filip Jadacki dośrodkował z rzutu rożnego z lewej strony boiska, a Patryk Zieliński zgubił pilnującego go defensora i precyzyjną główką skierował piłkę do siatki tuż przy lewym słupku.

 

Niespełna kwadrans później było już 6-1 dla Piaseczna. Znów w roli asystenta wystąpił Jadacki, który dośrodkował z rzutu rożnego z lewej strony boiska wprost do stojącego przy dalszym słupku Patryka Kościanka, a napastnik MKS-u II skompletował hat-tricka, główkując z kozłem w prawe okienko bramki Anprelu.

 

W 66. minucie ekipa Bartosza Kobzy dołożyła kolejnego gola. Po doskonałym prostopadłym podaniu w sytuacji sam na sam z Zezulą znalazł się Patryk Kościanek, napastnik gospodarzy uderzył płasko obok bramkarza, a piłka odbiła się najpierw od prawego słupka, a następnie od nogi Karola Belki i ostatecznie wtoczyła się do bramki.

 

Kropkę nad „i” postawił w 69. minucie „Kościan”, który dostawił nogę do dobrego podania Pawła Szawro z prawej strony pola karnego.

 

Mimo ponad dwudziestu minut zapasu, MKS-owi II nie udało się powtórzyć osiągnięcia „jedynki” ze starcia z Wilgą Garwolin i spotkanie nie zakończyło się dwucyfrówką. Zawodnicy z Piaseczna mieli co prawda dwie dogodne okazje, a w 90. minucie sędzia nie uznał biało-niebieskim gola (po szybkiej wymianie podań między Kościankiem a Piotrem Bogackim do siatki trafił ten pierwszy, ale arbiter uznał, iż w momencie podania „Kościan” był na spalonym), ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i gospodarze zakończyli pierwszy wiosenny mecz wynikiem 8-1.

 

W następnej kolejce drużynę MKS-u II Piaseczno czeka wyjazdowe spotkanie z GLKS-em Nadarzyn. Mecz odbędzie się w sobotę (7 kwietnia) o godzinie 16.00.

 

31 marca 2018

A-klasa, 15. kolejka

MKS II Piaseczno 8 – 1 Anprel Nowa Wieś

Bramki: 32', 37' F.Jadacki, 44', 45+1', 63', 69' Kościanek, 49' Zieliński, 66' Belka – 20' W.Kozłowski

Piaseczno II: Drązikowski – Lewandowski (55' R.Kurant), B.Wysocki (46' D.Szymański), Rybiński, P.Bogacki – Rybicki (60' Szawro), A.Szewczyk – Włodarczyk, F.Jadacki, Zieliński (50' Belka) – Kościanek

Anprel: Zezula – Pietruczuk, Grudziński, Piotrowski, Wiśniewski (60' Gajewski) – W.Kozłowski, K.Kozłowski, Klażyński, Sionek (77' Cygan), D.Kozłowski (46' Szurgot) – Kozik (84' Ciesielski)

Żółte kartki: Włodarczyk, F.Jadacki (Piaseczno II) – Wiśniewski, D.Kozłowski (Anprel)

Sędziował: Karol Pietrzyk (WS Warszawa)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction