Znakomicie zaprezentowali się piłkarze MKS-u II Piaseczno w swoim pierwszym wiosennym meczu A-klasy. W sobotę (31 marca) podopieczni trenera Bartosza Kobzy rozbili Anprel Nowa Wieś aż 8-1! Bohaterami starcia zostali Patryk Kościanek (4 gole i 2 asysty) oraz Filip Jadacki (2 gole i 2 asysty).

Początek spotkania nie zwiastował pogromu. Mało tego, w starcie dużo lepiej weszli przyjezdni, którzy już w 3. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Kacper Kozłowski wypuścił prostopadłym podaniem Eryka Kozika, ale ten w dobrej sytuacji uderzył nieczysto i piłka przeszła obok lewego słupka piaseczyńskiej bramki.

Druga groźniejsza akcja przyniosła już ekipie trenera Roberta Zawadzkiego gola. Dawid Kozłowski przedarł się prawym skrzydłem na wysokość pola karnego MKS-u II i dośrodkował na długi słupek do Wiktora Kozłowskiego, który pokonał Konrada Drązikowskiego efektownym wolejem w prawy róg.

Przyjezdni cieszyli się z prowadzenia tylko przez dwanaście minut. Po dośrodkowaniu Patryka Zielińskiego z rzutu rożnego z lewej strony boiska jeden z defensorów Anprelu strącił futbolówkę wprost pod nogi Filipa Jadackiego, a pomocnik biało-niebieskich trafił wolejem na 1-1.

Pięć minut później gospodarze wyszli na prowadzenie. Patryk Kościanek został sfaulowany przed polem karnym drużyny z Nowej Wsi, a bramkę na 2-1 zdobył Jadacki, który kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego w prawy róg.

MKS II poszedł za ciosem i jeszcze przed przerwą wpakował rywalom dwa gole. W 44. minucie Kamil Włodarczyk dośrodkował z lewej strony boiska do Patryka Kościanka, a najbardziej doświadczony w naszej ekipie gracz po profesorsku opanował piłkę, przełożył ją sobie na prawą nogę i spokojnym, technicznym strzałem przy prawym słupku podwyższył na 3-1.

Kilkadziesiąt sekund później było już 4-1 dla gospodarzy. Znakomitym przechwytem w środku pola, a następnie dokładnym prostopadłym podaniem popisał się Piotr Rybicki, a „Kościan” nie zmarnował sytuacji sam na sam z Robertem Zezulą, trafiając obok jego nogi w prawy dolny róg bramki.

Po zmianie stron drużyna Bartosza Kobzy ani myślała spoczywać na laurach. Już w 49. minucie MKS II zdobył piątą bramkę. Filip Jadacki dośrodkował z rzutu rożnego z lewej strony boiska, a Patryk Zieliński zgubił pilnującego go defensora i precyzyjną główką skierował piłkę do siatki tuż przy lewym słupku.

Niespełna kwadrans później było już 6-1 dla Piaseczna. Znów w roli asystenta wystąpił Jadacki, który dośrodkował z rzutu rożnego z lewej strony boiska wprost do stojącego przy dalszym słupku Patryka Kościanka, a napastnik MKS-u II skompletował hat-tricka, główkując z kozłem w prawe okienko bramki Anprelu.

W 66. minucie ekipa Bartosza Kobzy dołożyła kolejnego gola. Po doskonałym prostopadłym podaniu w sytuacji sam na sam z Zezulą znalazł się Patryk Kościanek, napastnik gospodarzy uderzył płasko obok bramkarza, a piłka odbiła się najpierw od prawego słupka, a następnie od nogi Karola Belki i ostatecznie wtoczyła się do bramki.

Kropkę nad „i” postawił w 69. minucie „Kościan”, który dostawił nogę do dobrego podania Pawła Szawro z prawej strony pola karnego.

Mimo ponad dwudziestu minut zapasu, MKS-owi II nie udało się powtórzyć osiągnięcia „jedynki” ze starcia z Wilgą Garwolin i spotkanie nie zakończyło się dwucyfrówką. Zawodnicy z Piaseczna mieli co prawda dwie dogodne okazje, a w 90. minucie sędzia nie uznał biało-niebieskim gola (po szybkiej wymianie podań między Kościankiem a Piotrem Bogackim do siatki trafił ten pierwszy, ale arbiter uznał, iż w momencie podania „Kościan” był na spalonym), ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i gospodarze zakończyli pierwszy wiosenny mecz wynikiem 8-1.

W następnej kolejce drużynę MKS-u II Piaseczno czeka wyjazdowe spotkanie z GLKS-em Nadarzyn. Mecz odbędzie się w sobotę (7 kwietnia) o godzinie 16.00.

31 marca 2018

A-klasa, 15. kolejka

MKS II Piaseczno 8 – 1 Anprel Nowa Wieś

Bramki: 32', 37' F.Jadacki, 44', 45+1', 63', 69' Kościanek, 49' Zieliński, 66' Belka – 20' W.Kozłowski