Do ostatnich sekund walczyli o zwycięstwo w wyjazdowym meczu z GLKS-em Nadarzyn piłkarze MKS-u II Piaseczno. Udało się. W 94. minucie gola na wagę trzech punktów i pozycji wicelidera A-klasy strzelił wprowadzony z ławki rezerwowych Karol Belka.

Wyniki spotkań 16. kolejki układały się pod Piaseczno. Punkty ponownie straciła liderująca Laura Chylice, która przegrała już drugi mecz z rzędu (tym razem 1-3 z Nadstalem Krzaki Czaplinkowskie), a Okęcie uległo w wyjazdowych derbach stolicy 0-1 Świtowi. Oznaczało to, że w razie zwycięstwa nad GLKS-em, MKS II wskoczyłby na pozycję wicelidera, mając ponadto do rozegrania jeszcze zaległy mecz z Jednością Żabieniec.

Początek starcia należał jednak do Nadarzyna. W 2. minucie jeden z pomocników zagrał na lewą stronę pola karnego do Kamila Dąbrowskiego, ale popularny „Kojot” w dobrej sytuacji uderzył obok długiego słupka.

Kolejne minuty należały już do ekipy trenera Bartosza Kobzy. Kilkadziesiąt sekund później Patryk Zieliński dośrodkował z rzutu rożnego z lewej strony boiska na długi słupek, piłka dość przypadkowo spadła na nogę Piotra Bogackiego, ale pomocnik biało-niebieskich uderzył nad poprzeczką.

Niecelnym strzałem zakończyła się także dwójkowa akcja Patryka Kościanka z Piotrem Siniorem. Po szybkiej wymianie podań „Kościan” znalazł się na prawej stronie pola karnego, ale – wypychany przez obrońcę – uderzył z trudnej pozycji jedynie w boczną siatkę.

W 24. minucie ten sam zawodnik ponownie stanął przed szansą otworzenia wyniku, ale – po kapitalnym krzyżowym podaniu od Kamila Włodarczyka – i tym razem nie zdołał trafić w światło bramki, uderzając wolejem obok lewego słupka.

Kilka minut później MKS II ponownie zagroził bramce Nadarzyna. Najpierw bardzo dobry strzał Piotra Siniora z rzutu wolnego w równie efektownym stylu wybronił Sebastian Fabisiak, przenosząc piłkę nad poprzeczką, a po chwili wolej Siniora zatrzymał się na ciele jednego z ofiarnie interweniujących obrońców GLKS-u.

Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia drużyna z Piaseczna miała w 30. minucie. Po świetnym odbiorze Siniora w środkowej strefie boiska w doskonałej sytuacji znalazł się Patryk Kościanek, ale napastnik MKS-u II uderzył zbyt lekko i Fabisiak bez problemów wyłapał ten strzał.

Po zmianie stron ekipa Bartosza Kobzy, chcąc jak najszybciej „napocząć” rywala, bardziej się otworzyła, co umożliwiło Nadarzynowi wychodzenie z groźnymi kontrami. W 52. minucie, po dalekim podaniu bramkarza GLKS-u i błędzie Marcina Rybińskiego, który nie sięgnął piłki głową, w sytuacji sam na sam z Mikołajem Wielgusem znalazł się Dąbrowski, ale golkiper Piaseczna znakomitą interwencją zatrzymał popularnego „Kojota”.

Trzy minuty później bramkarz MKS-u II ponownie uratował swój zespół od utraty gola. Po dośrodkowaniu gospodarzy z rzutu rożnego z lewej strony boiska, jeden z piłkarzy Nadarzyna uderzał z bliskiej odległości, ale i tym razem „Wigul” był na posterunku, instynktownie odbijając ten strzał.

Podobnie było w 61. minucie, gdy po kolejnym długim podaniu Fabisiaka do Dąbrowskiego i przytomnym wycofaniu futbolówki , mocnym uderzeniem popisał się Michał Florczak. On również musiał jednak uznać wyższość bramkarza Piaseczna.

Końcówka spotkania znów należała jednak do biało-niebieskich. W 87. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wprowadzonego chwilę wcześniej Bartosza Sujaka, Piotr Bogacki przyjął piłkę w polu karnym, a następnie złożył się do efektownego woleja, ale Fabisiak zdołał musnąć futbolówkę tak, że ta trafiła w poprzeczkę, a następnie wyszła na rzut rożny.

W ostatniej minucie doliczonego czasu MKS-owi II udało się jednak wyszarpać trzy punkty. Po dalekim wrzucie Patryka Dobiesa z autu z prawej strony boiska i błędzie jednego z defensorów, który zupełnie odpuścił krycie, wprowadzony na boisko w 67. minucie Karol Belka mocnym wolejem z pięciu metrów trafił pod poprzeczkę na 0-1.

Nadarzyn miał jeszcze jedną okazję do strzelenia wyrównującego gola, ale po rzucie wolnym, do którego w nasze pole karne wbiegł nawet bramkarz gospodarzy, obrońcy biało-niebieskich wygrali pojedynek główkowy z rywalami, dowożąc cenne zwycięstwo.

Kolejne spotkanie „dwójki” odbędzie się w niedzielę (15 kwietnia) o godzinie 10.00 na stadionie w Piasecznie. Ekipa Bartosza Kobzy podejmie warszawski Świt.

7 kwietnia 2018

A-klasa – 16. kolejka

GLKS Nadarzyn 0 – 1 MKS II Piaseczno

Bramka: 90+4' Belka