Dwa kolejne kroki – a może nawet susy – w stronę awansu do ligi okręgowej zrobił w ubiegłym tygodniu MKS II Piaseczno. Podopieczni Bartosza Kobzy najpierw pokonali w zaległym spotkaniu 14. kolejki Jedność Żabieniec 5-2, a w niedzielę rozbili 5-0 UKS Siekierki, przedłużając do jedenastu serię meczów bez porażki.

 

Początek starcia z „Sieksą” należał do biało-niebieskich, którzy już w 3. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Ładny strzał Adriana Szewczyka z rzutu wolnego zdołał jednak obronić stojący między słupkami gości Jan Kotlarz.

 

Na drugą dogodną sytuację trzeba było czekać do 27. minuty. Tym razem MKS II znalazł już sposób na wpakowanie piłki do siatki. Po kolejnym dośrodkowaniu Szewczyka ze stałego fragmentu gry, stojący na krótkim słupku Piotr Bogacki ubiegł defensora Siekierek i trącił futbolówkę tak, że ta wpadła do bramki.

 

Gospodarze podwyższyli prowadzenie w 50. minucie, po kapitalnym uderzeniu Macieja Lewandowskiego. Obrońca Piaseczna przymierzył z 35 metrów tak, że piłka wpadła w samo prawe okienko. Gol – stadiony świata!

 

MKS II mógł szybko dobić rywala, ale podopieczni Bartosza Kobzy razili nieskutecznością. Stuprocentowych okazji nie wykorzystali Patryk Kościanek, który w sytuacji sam na sam z Kotlarzem uderzył wprost w niego, Patryk Zieliński, który po rajdzie od połowy boiska uderzył obok długiego słupka, czy Kamil Matulka, który dwa razy urządzał sobie slalom między defensorami, ale albo pudłował, albo jego strzały bronił golkiper Siekierek.

 

W 68. minucie udało się już – jak mawiają Anglicy – „zabić” spotkanie. Adrian Szewczyk znakomitym długim podaniem wypatrzył wchodzącego prawą stroną „Matula”, a podstawowy gracz pierwszej drużyny pewnym uderzeniem w krótki róg podwyższył na 3-0.

 

Przyjezdni próbowali jeszcze walczyć choćby o honorowego gola, ale w najlepszej stworzonej przez Siekierki sytuacji prostopadłego podania od Pawła Żywki nie wykorzystał były gracz Piaseczna, Mateusz Żydkiewicz, który uderzył nad poprzeczką.

 

W ostatnich pięciu minutach MKS II dobił rywali jeszcze dwoma trafieniami. Najpierw zagranie Kamila Matulki z lewej strony boiska wykorzystał Patryk Kościanek, który wślizgiem ubiegł bramkarza „Sieksy”, podwyższając na 4-0, a kilkadziesiąt sekund przed końcem regulaminowego czasu gry ten sam zawodnik postawił kropkę nad „i”, wykorzystując prostopadłe podanie od Bartosz Sujaka.

 

Po 19 kolejkach ekipa Bartosza Kobzy zajmuje pierwsze miejsce w A-klasie, mając na koncie 45 „oczek” Biało-niebiescy wyprzedzają o punkt Laurę Chylice i o cztery RKS Okęcie. Wydaje się, że z walki o awans odpadły już drużyny Nadarzyna, Krzaków Czaplinkowskich i Jedności Żabieniec...

 

Kolejne spotkanie MKS-u II odbędzie się w niedzielę (6 maja) o godzinie 19.30 na stadionie przy ulicy Obrońców Tobruku. Piaseczno zmierzy się na wyjeździe ze stołecznym Rozwojem.

 

29 kwietnia 2018

A-klasa – 19. kolejka

MKS II Piaseczno 5 – 0 UKS Siekierki

Bramki: 27' P.Bogacki, 50' Lewandowski, 68' Matulka, 85', 89' Kościanek

Skład: Wąszewski – Lewandowski, Dobies, Rybiński (53' Sujak), P.Dudek – Matulka, P.Bogacki, A.Szewczyk, Rybicki (75' Dziewański), Zieliński – Kościanek

Żółte kartki: Lewandowski (Piaseczno II) – Kobiałka, Niedziałek (Siekierki)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction