MKS II Piaseczno przedłużył do dwunastu serię meczów bez porażki i – dzięki wyjazdowej wygranej 5-1 z Rozwojem Warszawa – utrzymał prowadzenie w tabeli A-klasy. Pod nieobecność Patryka Kościanka motorami napędowymi biało-niebieskich byli Kamil Włodarczyk (dwa gole i asysta) oraz Patryk Zieliński (gol i dwie asysty).

 

Choć ekipa Rozwoju spisuje się od dłuższego czasu tragicznie i w 2018 roku nie potrafiła zdobyć w lidze nawet punktu, notując serię porażek, a niekiedy nawet prawdziwych klęsk, takich jak 0-9 z Okęciem, spotkanie rozpoczęło się od... przewagi gospodarzy. Co prawda w 3. minucie kapitalnym (choć nieuznanym) golem z lewej strony pola karnego w prawe okienko stołecznej bramki popisał się Piotr Rybicki, ale kolejne minuty należały już do Rozwoju, który w 12. minucie był bliski otworzenia wyniku. Po długim podaniu gospodarzy nasi obrońcy odpuścili nieco pogoń za piłką, widząc, że ta zmierza wprost do Konrada Drązikowskiego, ale futbolówka spłatała zawodnikom MKS-u II figla, „zatrzymując się” nieco na murawie, nieomal umożliwiając Sławomirowi Pawłowskiemu oddanie strzału. Golkiper Piaseczna był jednak na posterunku i w porę przyblokował szykującego się do uderzenia napastnika z Warszawy.

 

Ambitna gra Rozwoju przyniosła efekt trzy minuty później. Po fatalnej stracie Adriana Szewczyka w środku pola, Sławomir Pawłowski znalazł się w sytuacji sam na sam z „Drązikiem”, zejściem do prawej strony „położył” naszego golkipera, a następnie płaskim strzałem do pustej bramki trafił na 1-0.

 

„Adi” zrehabilitował się za swój błąd w 31. minucie. Szewczyk kapitalnie dośrodkował z rzutu wolnego z lewej strony boiska na dalszy słupek, a zamykający akcję Piotr Bogacki mocną główką doprowadził do wyrównania.

 

Cztery minuty później to ekipa Bartosza Kobzy cieszyła się z prowadzenia. Kamil Włodarczyk przedarł się prawą stroną boiska na wysokość pola karnego, zagrał na dziesiąty metr do Patryka Zielińskiego, a kapitan MKS-u II po profesorsku wyczekał defensora, który próbował odebrać mu piłkę wślizgiem, i pewnym uderzeniem przy lewym słupku trafił na 1-2.

 

Niespełna dziesięć minut po zmianie stron MKS II podwyższył na 1-3. Tym razem „Zielu” odwdzięczył się „Mrówie” za podanie z pierwszej połowy, a Włodarczyk zejściem do boku minął golkipera Rozwoju i dopełnił formalności, trafiając do pustej bramki.

 

Ten sam zawodnik strzelił także czwartego gola. Sebastian Dziewański świetnym podaniem z prawej strony wypatrzył wbiegającego w pole karne Kamila Włodarczyka, a ten sprytnym zwodem zwiódł bramkarza i efektowną „wcinką” podwyższył na 1-4.

 

Kropkę nad „i” postawił wprowadzony z ławki rezerwowych Paweł Szawro, który po dośrodkowaniu Patryka Zielińskiego z rzutu rożnego z prawej strony boiska trafił głową przy lewym słupku, ustalając wynik na 1-5.

 

W najbliższą niedzielę (13 maja) ekipę MKS-u II Piaseczno czeka arcyważne domowe spotkanie z zajmującym trzecie miejsce w lidze Okęciem. Początek o godzinie 11.00.

 

6 maja 2018

A-klasa – 20. kolejka

Rozwój Warszawa 1 – 5 MKS II Piaseczno

Bramki: 15' Pawłowski – 31' P.Bogacki, 35' Zieliński, 53', 56' Włodarczyk, 70' Szawro

Rozwój: Gajda – Kozłowski, Martynowicz, Mazurkiewicz, Zając (68' Ząbek) – Lejdyn, Małkiewicz, Sierdziński (46' Lis), Wydrych (66' Gałązka) – Pawłowski, Łukomski (56' Tomaszewski)

Piaseczno II: Drązikowski – D.Szymański (63' K.Szymański), M.Krawczyk, P.Bogacki, P.Dudek – Dziewański (66' Grzybiak), A.Szewczyk (57' Szawro), R.Kurant (70' Kolesnyk), Zieliński – Rybicki – Włodarczyk

Żółte kartki: Lejdyn, Mazurkiewicz (Rozwój) – Rybicki, Włodarczyk (Piaseczno II)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction