Niezwykle ważne zwycięstwo w kontekście walki o awans do okręgówki odnieśli w niedzielę (13 maja) piłkarze MKS-u II Piaseczno. W spotkaniu lidera z trzecią drużyną ligi górą był zespół trenera Bartosza Kobzy, który kolejny raz w tej rundzie zapewnił sobie trzy punkty, strzelając gola w samej końcówce meczu.

 

Powiedzmy uczciwie: piłkarsko lepiej wyglądali w tym starciu „Lotnicy”, ale największą sztuką w futbolu jest wygrywać takie spotkania, w których drużynie – mówiąc kolokwialnie – nie idzie. Przyjezdni mogli już po kwadransie prowadzić dwoma golami, ale najpierw jeden z zawodników ze stolicy uderzył obok długiego słupka, a chwilę później – po dokładnym podaniu Okęcia na lewą stronę pola karnego – naszą ekipę uratował Mikołaj Wielgus, który wybronił „setkę” Mateusza Łuczyka.

 

W 32. minucie to goście mogli mówić o sporym szczęściu. Patryk Kościanek dostał podanie na lewą stronę „szesnastki” i zdecydował się na uderzenie w krótki róg. Najskuteczniejszy zawodnik MKS-u II nie trafił jednak czysto w piłkę, dzięki czemu Ksawery Uhruski zdołał odbić uderzenie „Kościana”.

 

Druga połowa meczu rozpoczęła się od „setki” Okęcia. Jeden z pomocników przyjezdnych dośrodkował płasko z prawej strony boiska wzdłuż linii bramkowej, a bardzo aktywny tego dnia Mateusz Łuczyk próbował wślizgiem skierować piłkę do siatki. Na szczęście dla gospodarzy, napastnik RKS-u nie zdołał sięgnąć futbolówki.

 

Kilka minut później „Lotnicy” mieli kolejną doskonałą okazję do otworzenia wyniku. Jerzy Fiszer dostał krzyżowe podanie na prawą stronę pola karnego, pociągnął kilka metrów, po czym uderzył obok Wielgusa, ale i obok długiego słupka.

 

Z minuty na minutę wśród graczy Okęcia, dla których było to niemalże spotkanie o życie (zwycięstwo pozwalało drużynie z Warszawy zbliżyć się na cztery punkty do Laury Chylice i na dwa do MKS-u II Piaseczno, który przy takim wyniku spadłby na 2. miejsce, zaś porażka sprawiała, że do pozycji premiowanej awansem stołeczni traciliby aż siedem „oczek”), rosła frustracja, co przełożyło się nie tylko na mnóstwo nerwowości w ich poczynaniach, ale i na kilka głupich kartek, otrzymanych głównie za pyskówki w stronę arbitra.

 

Biało-niebiescy z kolei skupili się przede wszystkim na rozbijaniu ataków rywali jak najdalej od własnej bramki, by przy nadarzającej się okazji spróbować pokusić się o pełną pulę. I – jak było choćby w arcyważnym spotkaniu z Nadarzynem – ta sztuka się ekipie Bartosza Kobzy udała! W 88. minucie MKS II wyszedł z szybkim kontratakiem, Patryk Kościanek zagrał piętą między nogami jednego z defensorów do wybiegającego Karola Belki, a bohater wspomnianego meczu z GLKS-em znakomicie zwiódł obrońcę i w sytuacji sam na sam z Uhruskim trafił do siatki w krótki róg, dając gospodarzom trzy punkty, które – biorąc pod uwagę to, iż do końca sezonu zostało raptem pięć kolejek – mogą okazać się kluczowymi w walce o okręgówkę!

 

Już po końcowym gwizdku przyjezdnym całkowicie puściły nerwy. Na boisko wbiegli kibice Okęcia, którzy – nie przebierając w słowach – komentowali pracę arbitra, a bramkarz „Lotników” obejrzał nawet czerwoną kartkę za zarzucanie sędziom, że ustawili mecz...

 

Następny mecz MKS II Piaseczno rozegra już w najbliższą sobotę (19 maja). Przeciwnikiem biało-niebieskich w wyjazdowym starciu będzie FC Lesznowola. Początek spotkania o godzinie 12.00.

 

13 maja 2018

A-klasa – 21. kolejka

MKS II Piaseczno 1 – 0 RKS Okęcie

Bramka: 88' Belka

Piaseczno II: Wielgus – D.Szymański, Dobies, Rybiński (46' Belka), P.Dudek (60' Lewandowski) – Włodarczyk, P.Bogacki, Rybicki, M.Krawczyk, Zieliński (76' Dziewański) – Kościanek

Okęcie: Uhruski – Smokowski (80' Błociszewski), P.Łuczyk, Romanowicz, Wiśniewski – Fiszer, Dziewicki, Marek, M.Łuczyk – Wiercioch, Gajowniczek (65' Bartosiński)

Żółte kartki: Dziewański, Belka (Piaseczno II) – M.Łuczyk, Gajowniczek, Romanowski, Wiercioch, Wiśniewski (Okęcie)

Czerwona kartka: Uhruski (Okęcie – już po zakończeniu meczu, za znieważenie arbitra)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction