Piłkarze MKS-u II Piaseczno ani myślą się zatrzymywać. W sobotę (19 maja) podopieczni trenera Bartosza Kobzy przedłużyli serię meczów bez porażki do czternastu, wygrywając na wyjeździe z FC Lesznowola 2-0.

 

Rywal, choć w bieżącym sezonie jest jedynie ligowym średniakiem, nadspodziewanie wysoko zawiesił biało-niebieskim poprzeczkę i lider A-klasy musiał się mocno napracować, by wyjechać z Nowej Woli z kompletem punktów. Zresztą to gospodarze byli nawet bliżsi objęcia prowadzenia, gdy w 26. minucie, po wrzutce z prawej strony i szybkiej wymianie podań między Michałem Kowalskim a Oskarem Śliwowskim, pierwszy z nich wpadł w pole karne, ale w doskonałej sytuacji uderzył płasko tuż obok lewego słupka.

 

Odpowiedź Piaseczna była zabójcza. Pięć minut później Kamil Włodarczyk dostał podanie na prawą stronę boiska, popędził z piłką na wysokość pola karnego i odegrał na dalszy słupek do Patryka Kościanka, który z zimną krwią wykorzystał okazję sam na sam z Łukaszem Kowalskim, strzelając obok „Łysego” w prawy róg bramki.

 

Szczęście MKS-u II mogło trwać zaledwie trzy minuty. Oskar Śliwowski zdecydował się na uderzenie z około 25 metrów, a piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę bramki, strzeżonej przez Mikołaja Wielgusa. Ekipa Bartosza Kobzy odpowiedziała po chwili bardzo groźną sytuacją Patryka Kościanka, ale tym razem świetnie między słupkami gospodarzy spisał się Kowalski, który odważną interwencją zatrzymał naszego napastnika.

 

Tuż przed końcem pierwszej połowy to Lesznowoli dopisało szczęście. Kamil Włodarczyk zagrał zewnętrzną częścią stopy do wychodzącego na czystą pozycję „Kościana”, zawodnik Piaseczna przelobował wychodzącego z bramki golkipera, a pewnie zmierzająca do siatki (jak się wydawało) piłka... skozłowała w obrębie „piątki” i trafiła jedynie w poprzeczkę.

 

Druga odsłona, podobnie jak pierwsze czterdzieści pięć minut, rozpoczęła się od dobrej okazji gospodarzy. W 50. minucie, po aucie FCL z lewej strony boiska, piłka trafiła w pole karne do Michała Kowalskiego, ale „Kowal” i tym razem zmarnował „setkę”, uderzając na siłę wysoko nad bramką.

 

Siedem minut później to przyjezdni nie wykorzystali doskonałej sytuacji do podwyższenia prowadzenia. Bartosz Sujak znakomitym miękkim podaniem nad głowami obrońców wypatrzył Patryka Kościanka, ale doświadczony napastnik przegrał pojedynek z Łukaszem Kowalskim.

 

W 68. minucie Lesznowola znów poważnie zagroziła bramce, strzeżonej przez Mikołaja Wielgusa. Po błędzie Karola Belki, który zbyt długo „holował” piłkę, gospodarze wyszli z szybką kontrą, zakończoną podaniem na lewą stronę pola karnego do Patryka Kopcia i – na szczęście dla MKS-u II – niecelnym strzałem w długi róg.

 

Ostatnie słowo należało jednak do Piaseczna. W 77. minucie katastrofalny błąd bramkarza i jednego z defensorów, którzy – idąc wspólnie na zagraną w pole karne futbolówkę – nie porozumieli się, kto ma ją wybić, wykorzystał Kamil Włodarczyk, uderzając „do pustaka” na 0-2.

 

W końcówce spotkania dwie dogodne okazje – z podań Włodarczyka i Sujaka – zmarnował jeszcze „Kościan”, ale nie miało to już większego znaczenia i MKS II wywiózł z trudnego terenu zwycięstwo, mocno przybliżające go do ligi okręgowej.

 

Kolejne spotkanie nasza „dwójka” rozegra w sobotę (26 maja) w Jaktorowie. Przeciwnikiem będzie miejscowy Tur. Początek meczu o godzinie 10.00.

 

19 maja 2018

A-klasa – 22. kolejka

FC Lesznowola 0 – 2 MKS II Piaseczno

Bramki: 31' Kościanek, 77' Włodarczyk

Lesznowola: Ł.Kowalski – Goss, Skalski, Boguta – Kopeć, Szumert, Delikat, Komendarczyk, Ceglarz – Śliwowski, Delikat

Piaseczno II: Wielgus – Lewandowski (68' D.Szymański), Dobies, B.Wysocki (46' Sujak), P.Dudek – Zieliński, P.Bogacki, Rybicki, Belka (76' Rybiński) – Włodarczyk – Kościanek

Żółte kartki: Goss (Lesznowola) – Włodarczyk, D.Szymański (Piaseczno II)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction