Drużyna MKS-u II Piaseczno, prowadzona przez trenera Bartosza Kobzę, zapewniła sobie na dwie kolejki przed końcem sezonu awans do Ligi Okręgowej. Promocję dało biało-niebieskim niedzielne (3 czerwca) zwycięstwo 4-0 nad Gromem II Warszawa.

Gospodarze, chcąc uniknąć przyprawiającej o zawał serca końcówki meczu, która w bieżących rozgrywkach stała się niejako wizytówką naszego zespołu, starali się jak najwcześniej „napocząć” rywala i... przy odrobinę lepszej skuteczności już po kwadransie piłkarze mogliby mrozić szampany. W 10. minucie Patryk Zieliński nie wykorzystał jednak doskonałej sytuacji, uderzając z bliska wprost w Jakuba Chrostowskiego, a kilka minut później, po przytomnym zagraniu Kamila Włodarczyka, który strącił futbolówkę obok wychodzącego na przedpole bramkarza, świetnie zachował się jeden z defensorów, ubiegając w ostatniej chwili szykującego się już do strzału „Ziela”.

Na kolejne „setki” nie trzeba było długo czekać. W 30. minucie, po dośrodkowaniu Piotra Siniora z rzutu wolnego z lewej strony boiska, zamykający akcję Karol Belka główkował w prawy słupek, a kilkadziesiąt sekund później, po długim podaniu za plecy obrońców, Maciej Lewandowski uderzył obok wychodzącego z bramki golkipera, ale i obok lewego słupka.

Pierwszy gol padł w 37. minucie. Piotr Sinior zagrał ze środka boiska na prawą stronę pola karnego do Patryka Zielińskiego, ten zszedł nieco do środka na lewą nogę i płaskim strzałem przy prawym słupku dał gospodarzom prowadzenie.

Kapitan MKS-u II mógł kilka minut po przerwie podwyższyć na 2-0. Po dośrodkowaniu Kamila Włodarczyka z rzutu rożnego z lewej strony boiska Zieliński urwał się pilnującemu go obrońcy, ale główkował jedynie w poprzeczkę.

Trzy minuty później Piaseczno znalazło już drogę do siatki. Bartosz Sujak znakomitym krzyżowym podaniem uruchomił wbiegającego prawą stroną w pole karne Kamila Włodarczyka, a ten potężnym uderzeniem w krótki róg trafił od poprzeczki na 2-0.

W 77. minucie wprowadzony na boisko pięć minut wcześniej Patryk Kościanek podwyższył na 3-0, trafiając główką po dośrodkowaniu Zielińskiego z rzutu rożnego, a awans przypieczętował Włodarczyk, trafiając do siatki uderzeniem z lewej strony pola karnego w długi róg.

MKS II Piaseczno podtrzymał tym samym kapitalną passę, trwającą od 7 października ubiegłego roku. W tym czasie ekipa Bartosza Kobzy nie przegrała 16 kolejnych spotkań, wygrywając aż 15 z nich!

3 czerwca 2018

A-klasa – 24. kolejka

MKS II Piaseczno 4 – 0 Grom II Warszawa

Bramki: 37' Zieliński, 56', 85' Włodarczyk, 77' Kościanek