Drużyna MKS-u II Piaseczno, prowadzona przez trenera Bartosza Kobzę, zapewniła sobie na dwie kolejki przed końcem sezonu awans do Ligi Okręgowej. Promocję dało biało-niebieskim niedzielne (3 czerwca) zwycięstwo 4-0 nad Gromem II Warszawa.

 

Gospodarze, chcąc uniknąć przyprawiającej o zawał serca końcówki meczu, która w bieżących rozgrywkach stała się niejako wizytówką naszego zespołu, starali się jak najwcześniej „napocząć” rywala i... przy odrobinę lepszej skuteczności już po kwadransie piłkarze mogliby mrozić szampany. W 10. minucie Patryk Zieliński nie wykorzystał jednak doskonałej sytuacji, uderzając z bliska wprost w Jakuba Chrostowskiego, a kilka minut później, po przytomnym zagraniu Kamila Włodarczyka, który strącił futbolówkę obok wychodzącego na przedpole bramkarza, świetnie zachował się jeden z defensorów, ubiegając w ostatniej chwili szykującego się już do strzału „Ziela”.

 

Na kolejne „setki” nie trzeba było długo czekać. W 30. minucie, po dośrodkowaniu Piotra Siniora z rzutu wolnego z lewej strony boiska, zamykający akcję Karol Belka główkował w prawy słupek, a kilkadziesiąt sekund później, po długim podaniu za plecy obrońców, Maciej Lewandowski uderzył obok wychodzącego z bramki golkipera, ale i obok lewego słupka.

 

Pierwszy gol padł w 37. minucie. Piotr Sinior zagrał ze środka boiska na prawą stronę pola karnego do Patryka Zielińskiego, ten zszedł nieco do środka na lewą nogę i płaskim strzałem przy prawym słupku dał gospodarzom prowadzenie.

 

Kapitan MKS-u II mógł kilka minut po przerwie podwyższyć na 2-0. Po dośrodkowaniu Kamila Włodarczyka z rzutu rożnego z lewej strony boiska Zieliński urwał się pilnującemu go obrońcy, ale główkował jedynie w poprzeczkę.

 

Trzy minuty później Piaseczno znalazło już drogę do siatki. Bartosz Sujak znakomitym krzyżowym podaniem uruchomił wbiegającego prawą stroną w pole karne Kamila Włodarczyka, a ten potężnym uderzeniem w krótki róg trafił od poprzeczki na 2-0.

 

W 77. minucie wprowadzony na boisko pięć minut wcześniej Patryk Kościanek podwyższył na 3-0, trafiając główką po dośrodkowaniu Zielińskiego z rzutu rożnego, a awans przypieczętował Włodarczyk, trafiając do siatki uderzeniem z lewej strony pola karnego w długi róg.

 

MKS II Piaseczno podtrzymał tym samym kapitalną passę, trwającą od 7 października ubiegłego roku. W tym czasie ekipa Bartosza Kobzy nie przegrała 16 kolejnych spotkań, wygrywając aż 15 z nich!

 

3 czerwca 2018

A-klasa – 24. kolejka

MKS II Piaseczno 4 – 0 Grom II Warszawa

Bramki: 37' Zieliński, 56', 85' Włodarczyk, 77' Kościanek

Skład: Drązikowski – Lewandowski (80' Rybiński), P.Bogacki, Dobies, D.Szymański – Zieliński, Rybicki (87' Dziewański), Sujak (65' Morawski), Belka (72' Kościanek) – Sinior (81' Maicki) – Włodarczyk

Żółta kartka: Peć (Grom II)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction