W minioną niedzielę MKS II zapewnił sobie awans do Ligi Okręgowej, wygrywając 4-0 z Gromem II Warszawa. W czwartek (7 czerwca) podopieczni trenera Bartosza Kobzy zrobili kolejny krok, zapewniając sobie – dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Nadstalem Krzaki Czaplinkowskie – triumf w A-klasie.

 

Początek spotkania należał do Piaseczna, które już w 2. minucie przeprowadziło groźną akcję, mogącą zakończyć się golem. Damian Szymański dośrodkował z lewego skrzydła wprost na głowę Patryka Zielińskiego, ale kapitan MKS-u II uderzył zbyt lekko i Konrad Topolewski bez problemu obronił ten strzał.

 

Kilka minut później było jednak 1-0 dla ekipy Bartosza Kobzy. Jeden z zawodników Nadstalu sfaulował w okolicach 20. metra Bartosza Sujaka, a Piotr Sinior znakomitym technicznym uderzeniem z rzutu wolnego trafił do siatki tuż przy lewym słupku bramki gospodarzy.

 

Strzelony gol podziałał na MKS II usypiająco, bo od tego momentu dużo więcej zamieszania tworzyli gospodarze, w szeregach których sporo problemów naszej defensywie sprawiał aktywny Przemysław Zowczak. Czujna obrona Piaseczna potrafiła jednak wychodzić z opresji zwycięsko i na przerwę nasz zespół schodził przy jednobramkowym prowadzeniu.

 

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od mocnego akcentu Nadstalu. Już w 46. minucie groźnie na bramkę MKS-u II uderzał Michał Kochanowski, ale piłka – po rękawicy Radka Wąszewskiego – trafiła jedynie w poprzeczkę, zaś kilkadziesiąt sekund później, po wrzutce na prawą stronę pola karnego, Zowczak próbował pokonać naszego golkipera lobem, ale uderzył zdecydowanie zbyt lekko, by mogło to zaskoczyć bramkarza Piaseczna. Wąszewski błysnął również w 53. minucie, kiedy świetną interwencją wybił piłkę po efektownym woleju Kochanowskiego.

 

Po dziesięciu minutach zdecydowanej przewagi Nadstalu, MKS II odciął się zabójczą kontrą. Patryk Kościanek zagrał na lewą stronę pola karnego do Karola Belki, a ten płaskim uderzeniem w długi róg pokonał złapanego na wykroku Topolewskiego, podwyższając na 2-0 dla Piaseczna.

 

W końcówce spotkania drużyna z Krzaków Czaplinkowskich miała jeszcze dwie świetne okazje, ale w 81. minucie Wąszewski wybronił uderzenie Zowczaka, a w 84. minucie, po długim podaniu Pawła Lacha i strzale Zowczaka, piłka trafiła jedynie w prawy słupek naszej bramki.

 

W ostatniej kolejce MKS II zmierzy się w derbowym pojedynku z Laurą Chylice. Spotkanie odbędzie się w sobotę (16 czerwca) o godzinie 14.00 na Stadionie Miejskim w Piasecznie.

 

7 czerwca 2018

A-klasa – 25. kolejka

Nadstal Krzaki Czaplinkowskie 0 – 2 MKS II Piaseczno

Bramki: 9' Sinior, 55' Belka

Skład: Wąszewski – Lewandowski (46' K.Szymański), Rybiński, R.Kurant, D.Szymański (65' K.Dudzicki) – Zieliński (52' Maicki), Sujak, Dziewański (70' Żegnałek), Sinior, Belka (78' Grzybiak) – Kościanek

Żółte kartki: Dąbrowski (Nadstal) – Sujak (Piaseczno II)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction