MKS II Piaseczno potwierdził dominację w A-klasie, wygrywając w ostatniej kolejce sezonu derbowe starcie z Laurą Chylice 3-2. Podopieczni trenera Bartosza Kobzy dokonali przy okazji nie lada sztuki, notując perfekcyjną rundę wiosenną, zakończoną kompletem 13 zwycięstw, spośród których biało-niebiescy w aż 8 zachowali czyste konto!

Sobotnie (16 czerwca) spotkanie MKS-u II z Laurą nie miało może ogromnego ciężaru gatunkowego (oba zespoły miały już zapewniony awans, a ekipa z Chylic nawet w przypadku zwycięstwa nie miała szans na wyprzedzenie biało-niebieskich w tabeli), ale mecze derbowe zawsze wyzwalają w zawodnikach dodatkowe pokłady energii i nikt z kibiców nie miał wątpliwości, że będzie tak i tym razem.

Po początkowym „badaniu się” przez oba zespoły, na prowadzenie wyszli podopieczni grającego trenera Tomasza Grzywny. W 20. minucie, po faulu któregoś z piłkarzy Piaseczna na Jarosławie Jamroziku, Jacek Wąsik popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego, trafiając do siatki przy lewym słupku.

Pięć minut później ten sam zawodnik mógł podwyższyć prowadzenie, ale tym razem Wąsik nie wykorzystał prostopadłego podania, przegrywając w świetnej sytuacji z Radosławem Wąszewskim.

MKS II, osłabiony brakiem najlepszego strzelca, Patryka Kościanka, zdołał wyrównać jeszcze przed przerwą. Co prawda w 28. minucie, po dośrodkowaniu Bartosza Sujaka z rzutu rożnego z prawej strony boiska, Piotr Sinior główkował minimalnie obok lewego słupka, ale już w doliczonym czasie gry Kamil Włodarczyk wykorzystał dobre zagranie od Patryka Zielińskiego i pewnym uderzeniem z prawej strony pola karnego trafił w długi róg na 1-1.

Kilka minut po zmianie stron Piaseczno wyszło na prowadzenie. Po błędzie Tomasza Grzywny Kamil Włodarczyk odwdzięczył się Patrykowi Zielińskiemu za sytuację z końcówki pierwszej połowy i tym razem to on dograł kapitanowi MKS-u II tak, że „Zielu” nie miał żadnych problemów z trafieniem do pustej bramki.

Kolejne minuty upłynęły głównie na walce w środku pola, a najgroźniejsze sytuacje oba zespoły tworzyły sobie po stałych fragmentach gry. W 61. minucie Radek Wąszewski „wypluł” piłkę po ładnym uderzeniu Wąsika z rzutu wolnego, a Bartosz Wysocki ubiegł napastnika Laury, wybijając fubolówkę w aut, zaś w 65. minucie świetną interwencją popisał się Max Litka, broniąc techniczny strzał Zielińskiego z rzutu wolnego.

W 66. minucie gospodarze podwyższyli na 3-1. Szybką kontrę MKS-u II wykończył prowadzony na boisko chwilę wcześniej Paweł Szawro, który trafił z prawej strony pola karnego w długi róg. Ten sam zawodnik mógł jeszcze dobić rywala, ale w 73. minucie – po zagraniu od Sebastiana Dziewańskiego – uderzył z prawej strony pola karnego w prawy słupek bramki.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się na gospodarzach w 84. minucie. Jarosław Jamrozik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Piaseczna i efektownym lobem strzelił kontaktowego gola.

W końcówce meczu podopieczni trenera Bartosza Kobzy bronili się jednak umiejętnie i nie pozwolili już Laurze na wyrównanie, dzięki czemu przypieczętowali rundę wiosenną 13. zwycięstwem. Warto również zaznaczyć, że Piaseczno było w tym sezonie prawdziwą twierdzą – MKS II nie przegrał u siebie ani razu, a jedynie Jedności Żabieniec (3-3) i GLKS-owi Nadarzyn (2-2) udało się wywieźć ze stadionu przy ul. 1 Maja 16 po jednym punkcie. Nasza drużyna miała również zdecydowanie najlepszą defensywę w lidze. W 26 meczach biało-niebiescy stracili zaledwie 22 gole.

16 czerwca 2018

A-klasa – 26. kolejka

MKS II Piaseczno 3 – 2 Laura Chylice

Bramki: 45+1' Włodarczyk, 50' Zieliński, 66' Szawro – 20' Wąsik, 84' Jamrozik