MKS II Piaseczno potwierdził dominację w A-klasie, wygrywając w ostatniej kolejce sezonu derbowe starcie z Laurą Chylice 3-2. Podopieczni trenera Bartosza Kobzy dokonali przy okazji nie lada sztuki, notując perfekcyjną rundę wiosenną, zakończoną kompletem 13 zwycięstw, spośród których biało-niebiescy w aż 8 zachowali czyste konto!

 

Sobotnie (16 czerwca) spotkanie MKS-u II z Laurą nie miało może ogromnego ciężaru gatunkowego (oba zespoły miały już zapewniony awans, a ekipa z Chylic nawet w przypadku zwycięstwa nie miała szans na wyprzedzenie biało-niebieskich w tabeli), ale mecze derbowe zawsze wyzwalają w zawodnikach dodatkowe pokłady energii i nikt z kibiców nie miał wątpliwości, że będzie tak i tym razem.

 

Po początkowym „badaniu się” przez oba zespoły, na prowadzenie wyszli podopieczni grającego trenera Tomasza Grzywny. W 20. minucie, po faulu któregoś z piłkarzy Piaseczna na Jarosławie Jamroziku, Jacek Wąsik popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego, trafiając do siatki przy lewym słupku.

 

Pięć minut później ten sam zawodnik mógł podwyższyć prowadzenie, ale tym razem Wąsik nie wykorzystał prostopadłego podania, przegrywając w świetnej sytuacji z Radosławem Wąszewskim.

 

MKS II, osłabiony brakiem najlepszego strzelca, Patryka Kościanka, zdołał wyrównać jeszcze przed przerwą. Co prawda w 28. minucie, po dośrodkowaniu Bartosza Sujaka z rzutu rożnego z prawej strony boiska, Piotr Sinior główkował minimalnie obok lewego słupka, ale już w doliczonym czasie gry Kamil Włodarczyk wykorzystał dobre zagranie od Patryka Zielińskiego i pewnym uderzeniem z prawej strony pola karnego trafił w długi róg na 1-1.

 

Kilka minut po zmianie stron Piaseczno wyszło na prowadzenie. Po błędzie Tomasza Grzywny Kamil Włodarczyk odwdzięczył się Patrykowi Zielińskiemu za sytuację z końcówki pierwszej połowy i tym razem to on dograł kapitanowi MKS-u II tak, że „Zielu” nie miał żadnych problemów z trafieniem do pustej bramki.

 

Kolejne minuty upłynęły głównie na walce w środku pola, a najgroźniejsze sytuacje oba zespoły tworzyły sobie po stałych fragmentach gry. W 61. minucie Radek Wąszewski „wypluł” piłkę po ładnym uderzeniu Wąsika z rzutu wolnego, a Bartosz Wysocki ubiegł napastnika Laury, wybijając fubolówkę w aut, zaś w 65. minucie świetną interwencją popisał się Max Litka, broniąc techniczny strzał Zielińskiego z rzutu wolnego.

 

W 66. minucie gospodarze podwyższyli na 3-1. Szybką kontrę MKS-u II wykończył prowadzony na boisko chwilę wcześniej Paweł Szawro, który trafił z prawej strony pola karnego w długi róg. Ten sam zawodnik mógł jeszcze dobić rywala, ale w 73. minucie – po zagraniu od Sebastiana Dziewańskiego – uderzył z prawej strony pola karnego w prawy słupek bramki.

 

Niewykorzystana sytuacja zemściła się na gospodarzach w 84. minucie. Jarosław Jamrozik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Piaseczna i efektownym lobem strzelił kontaktowego gola.

 

W końcówce meczu podopieczni trenera Bartosza Kobzy bronili się jednak umiejętnie i nie pozwolili już Laurze na wyrównanie, dzięki czemu przypieczętowali rundę wiosenną 13. zwycięstwem. Warto również zaznaczyć, że Piaseczno było w tym sezonie prawdziwą twierdzą – MKS II nie przegrał u siebie ani razu, a jedynie Jedności Żabieniec (3-3) i GLKS-owi Nadarzyn (2-2) udało się wywieźć ze stadionu przy ul. 1 Maja 16 po jednym punkcie. Nasza drużyna miała również zdecydowanie najlepszą defensywę w lidze. W 26 meczach biało-niebiescy stracili zaledwie 22 gole.

 

16 czerwca 2018

A-klasa – 26. kolejka

MKS II Piaseczno 3 – 2 Laura Chylice

Bramki: 45+1' Włodarczyk, 50' Zieliński, 66' Szawro – 20' Wąsik, 84' Jamrozik

Piaseczno II: Wąszewski – Lewandowski, Rybiński (46' B.Wysocki), P.Bogacki (50' R.Kurant), D.Szymański (55' K.Dudzicki) – Rybicki, Sujak – Zieliński, Sinior (62' Dziewański), Belka (60' Szawro) – Włodarczyk

Laura: Litka – Wasilkiewicz, Grzywna, Hakowski, Rosiczka – Madetko, Rajkowski, Jamrozik, M.Jagiełło – Wąsik, Sobczak (14' Tkaczyk)

Żółte kartki: Wasilkiewicz, Tkaczyk (Laura)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction