Rocznik 2008 MKS-u Piaseczno, prowadzony przez trenera Jarosława Ludwiniaka, powetował sobie mniej udany start w Płocku, zwyciężając w halowym turnieju w Górze Kalwarii. Biało-niebiescy dokonali nie lada wyczynu – przeszli przez imprezę, tracąc zaledwie jednego gola.

 

Na inaugurację fazy grupowej MKS wygrał 3-0 z gospodarzami, Koroną II Góra Kalwaria, a łupem bramkowym podzielili się Michał Krzos, Paweł Miszta i Tomek Babiloński. Drugi mecz, przeciwko Broni Radom, choć toczył się przy dużej przewadze optycznej naszego zespołu, długo nie przynosił goli. W szeregach Piaseczna zawodziła tym razem skuteczność, a po błędzie przy wyprowadzaniu piłki z autu gola – niemal równo z końcową syreną – strzelili rywale i to Broń cieszyła się z trzech punktów. Kolejne spotkanie, przeciwko silnej Lechii Tomaszów Mazowiecki, także dość długo nie przynosiło bramek. Tym razem jednak to MKS zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i po zespołowej akcji, zakończonej pięknym uderzeniem Pawła Miszty, wygrał 1-0. Za ten mecz warto jednak pochwalić cały zespół, ponieważ w defensywie bardzo odpowiedzialnie zagrali zarówno bramkarz, Wiktor Czapiński, jak i obrońcy: Staś Gulbiński i Paweł Miszta. Zawodnicy ofensywni, czyli Bartosz Kabała, Tomek Babiloński, Michał Krzos i Janek Huczek męczyli zaś rywali wysokim pressingiem, nie dając Lechii ani chwili odpoczynku. Ostatnie starcie fazy grupowej Piaseczno zakończyło skromnym, ale zasłużonym zwycięstwem 1-0 nad KR Sport, a gola na wagę trzech punktów strzelił – przytomnym uderzeniem – Bartosz Kabała.

 

Fazę finałową, którą tworzyły po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, podopieczni Jarosława Ludwiniaka rozpoczęli od derbowego spotkania z FA Piaseczno i – jak na derby przystało – po emocjonującej walce oba zespoły podzieliły się punktami (0-0). W drugim meczu MKS miał okazję do rewanżu za jedyną porażkę w pierwszej fazie zmagań. Nasi zawodnicy znakomicie odrobili pracę domową i tym razem to Broń schodziła z parkietu bez punktów. Po znakomitej akcji i kapitalnym podeniu Stasia Gulbińskiego, ekipę z Radomia pognębił Michał Krzos, strzelając gola na wagę zwycięstwa, które pozwoliło biało-niebieskim podtrzymać nadzieje na triumf w całym turnieju. Aby tego dokonać, MKS musiał wygrać w ostatnim spotkaniu fazy finałowej z LKS-em Chlebnia. Wszelkie obawy o korzystny wynik rozwiały się już w pierwszych minutach rywalizacji. Piaseczno narzuciło przeciwnikom swój styl gry, a znakomitą pracę wykonywali Paweł Kołakowski i Kacper Zaręba, którzy udowodnili, że w ostatnim czasie poczynili naprawdę ogromne postępy. Gole dla naszej ekipy były tylko kwestią czasu i ostatecznie padły po dwóch strzałach Pawła Miszty oraz trafieniu Tomka Babilońskiego.

 

Skład MKS-u Piaseczno: Wiktor Czapiński – Paweł Miszta, Staś Gulbiński, Paweł Kołakowski, Michał Krzos, Tomek Babiloński, Bartosz Kabała, Janek Huczek, Kacper Zaręba.

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction