Rocznik 2008 MKS-u Piaseczno, prowadzony przez trenera Jarosława Ludwiniaka, powetował sobie mniej udany start w Płocku, zwyciężając w halowym turnieju w Górze Kalwarii. Biało-niebiescy dokonali nie lada wyczynu – przeszli przez imprezę, tracąc zaledwie jednego gola.

Na inaugurację fazy grupowej MKS wygrał 3-0 z gospodarzami, Koroną II Góra Kalwaria, a łupem bramkowym podzielili się Michał Krzos, Paweł Miszta i Tomek Babiloński. Drugi mecz, przeciwko Broni Radom, choć toczył się przy dużej przewadze optycznej naszego zespołu, długo nie przynosił goli. W szeregach Piaseczna zawodziła tym razem skuteczność, a po błędzie przy wyprowadzaniu piłki z autu gola – niemal równo z końcową syreną – strzelili rywale i to Broń cieszyła się z trzech punktów. Kolejne spotkanie, przeciwko silnej Lechii Tomaszów Mazowiecki, także dość długo nie przynosiło bramek. Tym razem jednak to MKS zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i po zespołowej akcji, zakończonej pięknym uderzeniem Pawła Miszty, wygrał 1-0. Za ten mecz warto jednak pochwalić cały zespół, ponieważ w defensywie bardzo odpowiedzialnie zagrali zarówno bramkarz, Wiktor Czapiński, jak i obrońcy: Staś Gulbiński i Paweł Miszta. Zawodnicy ofensywni, czyli Bartosz Kabała, Tomek Babiloński, Michał Krzos i Janek Huczek męczyli zaś rywali wysokim pressingiem, nie dając Lechii ani chwili odpoczynku. Ostatnie starcie fazy grupowej Piaseczno zakończyło skromnym, ale zasłużonym zwycięstwem 1-0 nad KR Sport, a gola na wagę trzech punktów strzelił – przytomnym uderzeniem – Bartosz Kabała.

Fazę finałową, którą tworzyły po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, podopieczni Jarosława Ludwiniaka rozpoczęli od derbowego spotkania z FA Piaseczno i – jak na derby przystało – po emocjonującej walce oba zespoły podzieliły się punktami (0-0). W drugim meczu MKS miał okazję do rewanżu za jedyną porażkę w pierwszej fazie zmagań. Nasi zawodnicy znakomicie odrobili pracę domową i tym razem to Broń schodziła z parkietu bez punktów. Po znakomitej akcji i kapitalnym podeniu Stasia Gulbińskiego, ekipę z Radomia pognębił Michał Krzos, strzelając gola na wagę zwycięstwa, które pozwoliło biało-niebieskim podtrzymać nadzieje na triumf w całym turnieju. Aby tego dokonać, MKS musiał wygrać w ostatnim spotkaniu fazy finałowej z LKS-em Chlebnia. Wszelkie obawy o korzystny wynik rozwiały się już w pierwszych minutach rywalizacji. Piaseczno narzuciło przeciwnikom swój styl gry, a znakomitą pracę wykonywali Paweł Kołakowski i Kacper Zaręba, którzy udowodnili, że w ostatnim czasie poczynili naprawdę ogromne postępy. Gole dla naszej ekipy były tylko kwestią czasu i ostatecznie padły po dwóch strzałach Pawła Miszty oraz trafieniu Tomka Babilońskiego.

Skład MKS-u Piaseczno: Wiktor Czapiński – Paweł Miszta, Staś Gulbiński, Paweł Kołakowski, Michał Krzos, Tomek Babiloński, Bartosz Kabała, Janek Huczek, Kacper Zaręba.