Rocznik 2009 MKS-u Piaseczno, prowadzony przez trenera Romana Świerlikowskiego, zajął 7. miejsce w halowym turnieju, rozegranym w Karczewie.

 

turnieje 2009 2010 031

 

Biało-niebiescy, podobnie jak kilkanaście dni temu ekipa trenera Jarosława Ludwiniaka, przystąpili do pierwszego spotkania niemal bezpośrednio po wyjściu z aut i – niestety – było to widać na parkiecie. MKS raził niedokładnością, co zawodnicy Respektu Halinów skrzętnie wykorzystywali, raz po raz pakując piłkę do siatki naszej drużyny. Kanonadę rozpoczął Szymon Linde, który już w pierwszych minutach dwukrotnie pokonał Oskara Strzelczyka, wykorzystując za pierwszym razem niecelne podanie naszego defensora, a za drugim – dobijając z najbliższej odległości uderzenie jednego z partnerów z ataku. I gdy wydawało się, że biało-niebiescy zaczynają powoli łapać wiat w żagle, kapitalnym strzałem od prawego słupka popisał się Dawid Koszałko, odbierając ekipie trenera Świerlikowskiego ochotę do gry. W dalszej części spotkania podłamanych zawodników Piaseczna dobili jeszcze Szymon Linde (mocne uderzenie z prawej strony boiska w długi róg), dwukrotnie Tomasz Maroszek (dobitka po uderzeniu jednego z partnerów w słupek, a następnie lob w podbramkowym zamieszaniu) i Igor Jackiewicz (piękny strzał pod poprzeczkę).

 

turnieje 2009 2010 053

 

W drugim starciu, przeciwko mocnemu Mazurowi II Karczew, nasi zawodnicy spisali się już o niebo lepiej. Piaseczno zagrało odważniej w obronie, a ponadto postraszyło gospodarzami paroma groźnie zapowiadającymi się akcjami w ofensywie. Po jednej z nich Igor Bać uderzył dosłownie o centymetry nad poprzeczką, zaś strzał Maćka Suleja w krótki róg obronił golkiper z Karczewa. Niestety, w futbolu niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i to gospodarze schodzili z parkietu z kompletem punktów. Po niedokładnie rozegranej „piątce” Mazur przechwycił piłkę, a gola na wagę zwycięstwa strzelił – precyzyjnym uderzeniem przy prawym słupku – Patryk Zapaśnik.

 

turnieje 2009 2010 128

 

Ostatnie spotkanie fazy grupowej przyniosło wreszcie naszej drużynie upragnione zwycięstwo. Tym cenniejsze, że odniesione nad warszawską Legią! Podopieczni trenera Romana Świerlikowskiego zagrali równie dobrze w obronie, a tym razem dołożyli do tego skuteczność pod bramką rywala. Co prawda w pierwszej fazie meczu uderzenia Michała Kołodzieja, Maksymiliana Siwierskiego i Macieja Suleja były albo zatrzymywane przez golkipera stołecznych, albo piłka przechodziła tuż obok słupka, ale konsekwentna gra biało-niebieskich przyniosła im wreszcie trafienie. Po aucie z lewej strony boiska Max Siwierski uderzył w krótki róg na tyle mocno, że futbolówka odbiła się od bramkarza i wpadła do siatki. „Wojskowi” nie zamierzali się jednak poddawać i po szybkiej kontrze, zakończonej świetnym strzałem „pod ladę”, doprowadzili do wyrównania. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało jednak do MKS-u. Co prawda po groźnym uderzeniu znakomicie radzącego sobie na prawym skrzydle Szymona Spocińskiego gola jeszcze nie było (bramkarz Legii zdołał zbić piłkę na poprzeczkę), ale w końcówce spotkania jak rasowy snajper zachował się Adam Sarota, trafiając z bliska przy lewym słupku.

 

turnieje 2009 2010 176

 

Zwycięstwo nad Legią pozwoliło naszej drużynie na wyjście z grupy z 3. miejsca, ale przy okazji sprawiło, że podopieczni trenera Romana Świerlikowskiego... chyba za wcześnie uwierzyli w swoją moc. Na mecz drugiej fazy turnieju młodzi piłkarze Piaseczna wyszli nieskoncentrowani, a do tego często razili nonszalancją w grze, czego efektem była wysoka porażka 0-4 z Sabio Miętne. Dwa gole dla rywali strzelił Janek Misiak (uderzenie pod poprzeczkę po aucie z prawej strony, a następnie gol w sytuacji sam na sam po stracie jednego z naszych defensorów), a po jednym dołożyli Maciej Kaczyński (kapitalny strzał z rzutu wolnego z niemal połowy boiska) i Mikołaj Bugalski (uderzenie z bliska po rękawicy Oskara Strzelczyka).

 

turnieje 2009 2010 202

 

Porażka z Sabio sprawiła, że o strefie medalowej nasi chłopcy mogli już zapomnieć i nawet w przypadku zwycięstwa nad dobrymi znajomymi z fazy grupowej, Mazurem II Karczew, MKS biłby się jedynie o 5. miejsce w turnieju. Gospodarze ponownie okazali się jednak zbyt silni i tym razem wygrali już zdecydowanie wyżej niż w pierwszym meczu, bo aż 4-0. Piaseczno zabawiło się tu niestety w świętego Mikołaja, bo niemal wszystkie gole dla Mazura II były typowymi prezentami ze strony ekipy trenera Świerlikowskiego. Wynik spotkania otworzył Aleksander Piórczyński, wykorzystując niedokładne podanie naszych obrońców, na 2-0 podwyższył Janek Awsiukiewicz, kończąc – uderzeniem między nogami bramkarza – kontrę po stracie MKS-u pod bramką rywala, trzeciego gola dołożył Piórczyński, wykorzystując rzut karny po zagraniu ręką przez jednego z naszych graczy, a kropkę nad „i” postawił Adrian Baka, trafiając do siatki po kolejnym niedokładnym podaniu naszej ekipy.

 

turnieje 2009 2010 230

 

W ostatnim starciu turnieju, w którym biało-niebiescy ponownie spotkali się z warszawską Legią, stawką było już tylko 7. miejsce. Wydawało się, że stołeczni sumiennie odrobili pracę domową, bo już na początku spotkania kapitan „Wojskowych” popisał się niezbyt mocnym, ale precyzyjnym strzałem przy lewym słupku, dając Legii prowadzenie, ale drużyna MKS-u zdołała się podnieść i... rozgromiła warszawiaków 4-1! Do wyrównania doprowadził Szymon Spociński, który w polu karnym rywali po profesorsku przytrzymał piłkę, gubiąc jednego z defensorów, a następnie uderzeniem przy lewym słupku trafił na 1-1, prowadzenie dał biało-niebieskim – kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego – Michał Kołodziej, na 3-1 bramkę z cyklu „stadiony świata” strzelił Maciej Sulej (przepiękna bomba z rzutu wolnego – od poprzeczki, w samo prawe okienko), a ten sam zawodnik dopełnił dzieła, trafiając na 4-1 po znakomitej dwójkowej akcji z Patrykiem Pielachą.

 

turnieje 2009 2010 188

 

Skład MKS-u Piaseczno: Oskar Strzelczyk – Maciej Sulej, Patryk Pielacha, Maksymilian Siwierski, Adam Sarota, Szymon Spociński, Michał Kołodziej, Igor Bać, Jan Ptasiński, Kacper Kluczyński.

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction