Rocznik 2010 MKS-u Piaseczno, prowadzony przez trenera Jarosława Ludwiniaka, zajął 3. miejsce w halowym turnieju, rozegranym na obiekcie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dodatkowo statuetkę dla króla strzelców imprezy zdobył Szymon Krzyżanowski.

 

turnieje 2009 2010 322

 

Biało-niebiescy rozpoczęli zmagania w fazie grupowej od zafundowania prawdziwego pogromu rywalowi zza miedzy, Perle Złotokłos. MKS wygrał aż 6-0, a łupem bramkowym podzielili się Olek Lasota, który strzelił dwa gole, oraz Szymon Krzyżanowski, który zakończył starcie z czterema trafieniami. W drugim spotkaniu gospodarze, po dużo bardziej wyrównanym meczu, pokonali 2-1 Wicher II Kobyłka, a oba gole strzelił Olek Lasota. W trzecim starciu ekipę trenera Ludwiniaka czekały kolejne derby. Tym razem wyższość Piaseczna musiała uznać Victoria Głosków, która przegrała 1-3. Najpierw dwoma znakomitymi trafieniami z dystansu popisał się Jakub Krysa (najpierw piękny strzał od muru z rzutu wolnego, później precyzyjne uderzenie zza pola karnego), na 3-0 podwyższył – również świetnym strzałem z rzutu wolnego – Szymon Krzyżanowski, a w końcówce meczu rozmiary porażki zmniejszył nieco Mateusz Gągała, trafiając – a jakże – z rzutu wolnego. Pierwsze punkty w imprezie MKS stracił dopiero w ostatnim spotkaniu fazy grupowej. Mimo kilku dobrze zapowiadających się akcji, biało-niebiescy nie potrafili wbić gola Orlętom Mroków i pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem, który dał jednak gospodarzom awans do półfinału z pierwszego miejsca w grupie.

 

turnieje 2009 2010 383

 

W walce o wielki finał ekipa trenera Jarosława Ludwiniaka stoczyła znakomity, trzymający do ostatnich sekund w napięciu bój z Wichrem Kobyłka. Po regulaminowych 12 minutach było 0-0 i o tym, kto zagra o złoto, musiały zadecydować rzuty karne. W nich lepiej spisali się przeciwnicy, którzy w komplecie (Krzysztof Rękawek, Nikodem Garbarczyk i Mikołaj Pieńkowski) wykorzystali swoje „jedenastki”. Po stronie MKS-u trafiali Szymon Krzyżanowski i Olek Lasota, ale niestety odrobiny precyzji zabrakło Wojtkowi Skoniecznemu, który uderzył tuż obok lewego słupka...

 

turnieje 2009 2010 342

 

Piaseczno zagrało zatem o brąz i tu... znów o losach rywalizacji przesądzić musiały rzuty karne. Spotkanie rozpoczęło się od niespodzianki, bo golkipera MKS-u efektowną główką przelobował Filip Kozioł, ale biało-niebiescy, za sprawą przepięknego uderzenia Szymona Krzyżanowskiego z rzutu wolnego, doprowadzili do wyrównania. Ten sam zawodnik mógł zresztą rozstrzygnąć losy starcia jeszcze w regulaminowym czasie, ale po jego drugiej bombie ze stałego fragmentu piłka trafiła w poprzeczkę. Na szczęście w serii „jedenastek” fortuna była tym razem po naszej stronie. Celne strzały Szymona Krzyżanowskiego, Antka Klimka i Olka Lasoty, przy pudle Rido, sprawiły, że z brązowych medali cieszyć się mogli podopieczni trenera Jarosława Ludwiniaka.

 

turnieje 2009 2010 329

 

Nieco gorzej spisali się w turnieju zawodnicy MKS-u II Piaseczno, którzy co prawda zaczęli obiecująco, bo od remisu 2-2 z Interem Łazy (na gole Jakuba Gaczyńskiego i Janka Dudzińskiego odpowiedzieli Sebastian Wyziński i – 15 sekund przed końcową syreną – Szymon Zbroja), ale seria porażek (kolejno: 0-4 z Orlętami Radzyń Podlaski, 0-2 z Akademią Piłkarską Green i 0-5 z Wichrem Kobyłka) sprawiła, że nasz drugi zespół zagrał jedynie o 9. miejsce. Rywalizacja z Perłą Złotokłos rozpoczęła się po myśli biało-niebieskich, którzy – po golach Szymona Zbroi i przepięknym lobie Wojtka Ury – prowadzili już dwiema bramkami. Niestety, MKS-owi II zabrakło koncentracji i w ostatniej minucie (!) nasi zawodnicy stracili – za sprawą Mikołaja Kurowskiego – prowadzenie i starcie o 9. pozycję musiały rozstrzygnąć „jedenastki”. W nich lepiej zaprezentowali się podopieczni Janka Błaszczaka, którzy wygrali 2-1.

 

turnieje 2009 2010 388

 

Najlepszą drużyną turnieju została Akademia Piłkarska Green, która w wielkim finale pokonała po serii rzutów karnych Wicher Kobyłka. „Zieloni” otrzymali również statuetkę dla najlepszego bramkarza, którym został Fabian Senderski. Golkiper ekipy Mariusza Malarza puścił w imprezie tylko jednego gola. Najlepszym zawodnikiem zmagań został Krzysztof Rękawek z Wichru, a królem strzelców, z sześcioma trafieniami, wspomniany już we wstępie Szymon Krzyżanowski z MKS-u.

 

turnieje 2009 2010 482

 

Skład MKS-u Piaseczno: Jakub Krysa, Olek Lasota, Wojtek Skonieczny, Szymon Krzyżanowski, Karol Michalczewski, Bartosz Gumulski, Bartek Ważny, Adam Pomorski, Daniel Górka, Antoni Klimek, Adam Jasiński.

 

Skład MKS-u II Piaseczno: Szymon Zbroja, Wojtek Ura, Wojtek Chałupka, Joachim Jesiorowski, Leon Skrok, Filip Ostapiuk, Piotr Wojciechowski, Jakub Bachleda-Curuś, Szymon Pająk, Michał Szczęsny, Sebastian Michalik, Miłosz Banaszek, Paweł Wójcik, Antoni Stojak, Sebastian Wyziński.

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction