Rocznik 2010 MKS-u Piaseczno, prowadzony przez trenera Jarosława Ludwiniaka, zajął 3. miejsce w halowym turnieju, rozegranym na obiekcie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dodatkowo statuetkę dla króla strzelców imprezy zdobył Szymon Krzyżanowski.

turnieje 2009 2010 322

Biało-niebiescy rozpoczęli zmagania w fazie grupowej od zafundowania prawdziwego pogromu rywalowi zza miedzy, Perle Złotokłos. MKS wygrał aż 6-0, a łupem bramkowym podzielili się Olek Lasota, który strzelił dwa gole, oraz Szymon Krzyżanowski, który zakończył starcie z czterema trafieniami. W drugim spotkaniu gospodarze, po dużo bardziej wyrównanym meczu, pokonali 2-1 Wicher II Kobyłka, a oba gole strzelił Olek Lasota. W trzecim starciu ekipę trenera Ludwiniaka czekały kolejne derby. Tym razem wyższość Piaseczna musiała uznać Victoria Głosków, która przegrała 1-3. Najpierw dwoma znakomitymi trafieniami z dystansu popisał się Jakub Krysa (najpierw piękny strzał od muru z rzutu wolnego, później precyzyjne uderzenie zza pola karnego), na 3-0 podwyższył – również świetnym strzałem z rzutu wolnego – Szymon Krzyżanowski, a w końcówce meczu rozmiary porażki zmniejszył nieco Mateusz Gągała, trafiając – a jakże – z rzutu wolnego. Pierwsze punkty w imprezie MKS stracił dopiero w ostatnim spotkaniu fazy grupowej. Mimo kilku dobrze zapowiadających się akcji, biało-niebiescy nie potrafili wbić gola Orlętom Mroków i pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem, który dał jednak gospodarzom awans do półfinału z pierwszego miejsca w grupie.

turnieje 2009 2010 383

W walce o wielki finał ekipa trenera Jarosława Ludwiniaka stoczyła znakomity, trzymający do ostatnich sekund w napięciu bój z Wichrem Kobyłka. Po regulaminowych 12 minutach było 0-0 i o tym, kto zagra o złoto, musiały zadecydować rzuty karne. W nich lepiej spisali się przeciwnicy, którzy w komplecie (Krzysztof Rękawek, Nikodem Garbarczyk i Mikołaj Pieńkowski) wykorzystali swoje „jedenastki”. Po stronie MKS-u trafiali Szymon Krzyżanowski i Olek Lasota, ale niestety odrobiny precyzji zabrakło Wojtkowi Skoniecznemu, który uderzył tuż obok lewego słupka...

turnieje 2009 2010 342

Piaseczno zagrało zatem o brąz i tu... znów o losach rywalizacji przesądzić musiały rzuty karne. Spotkanie rozpoczęło się od niespodzianki, bo golkipera MKS-u efektowną główką przelobował Filip Kozioł, ale biało-niebiescy, za sprawą przepięknego uderzenia Szymona Krzyżanowskiego z rzutu wolnego, doprowadzili do wyrównania. Ten sam zawodnik mógł zresztą rozstrzygnąć losy starcia jeszcze w regulaminowym czasie, ale po jego drugiej bombie ze stałego fragmentu piłka trafiła w poprzeczkę. Na szczęście w serii „jedenastek” fortuna była tym razem po naszej stronie. Celne strzały Szymona Krzyżanowskiego, Antka Klimka i Olka Lasoty, przy pudle Rido, sprawiły, że z brązowych medali cieszyć się mogli podopieczni trenera Jarosława Ludwiniaka.

turnieje 2009 2010 329

Nieco gorzej spisali się w turnieju zawodnicy MKS-u II Piaseczno, którzy co prawda zaczęli obiecująco, bo od remisu 2-2 z Interem Łazy (na gole Jakuba Gaczyńskiego i Janka Dudzińskiego odpowiedzieli Sebastian Wyziński i – 15 sekund przed końcową syreną – Szymon Zbroja), ale seria porażek (kolejno: 0-4 z Orlętami Radzyń Podlaski, 0-2 z Akademią Piłkarską Green i 0-5 z Wichrem Kobyłka) sprawiła, że nasz drugi zespół zagrał jedynie o 9. miejsce. Rywalizacja z Perłą Złotokłos rozpoczęła się po myśli biało-niebieskich, którzy – po golach Szymona Zbroi i przepięknym lobie Wojtka Ury – prowadzili już dwiema bramkami. Niestety, MKS-owi II zabrakło koncentracji i w ostatniej minucie (!) nasi zawodnicy stracili – za sprawą Mikołaja Kurowskiego – prowadzenie i starcie o 9. pozycję musiały rozstrzygnąć „jedenastki”. W nich lepiej zaprezentowali się podopieczni Janka Błaszczaka, którzy wygrali 2-1.

turnieje 2009 2010 388

Najlepszą drużyną turnieju została Akademia Piłkarska Green, która w wielkim finale pokonała po serii rzutów karnych Wicher Kobyłka. „Zieloni” otrzymali również statuetkę dla najlepszego bramkarza, którym został Fabian Senderski. Golkiper ekipy Mariusza Malarza puścił w imprezie tylko jednego gola. Najlepszym zawodnikiem zmagań został Krzysztof Rękawek z Wichru, a królem strzelców, z sześcioma trafieniami, wspomniany już we wstępie Szymon Krzyżanowski z MKS-u.

turnieje 2009 2010 482

Skład MKS-u Piaseczno: Jakub Krysa, Olek Lasota, Wojtek Skonieczny, Szymon Krzyżanowski, Karol Michalczewski, Bartosz Gumulski, Bartek Ważny, Adam Pomorski, Daniel Górka, Antoni Klimek, Adam Jasiński.

Skład MKS-u II Piaseczno: Szymon Zbroja, Wojtek Ura, Wojtek Chałupka, Joachim Jesiorowski, Leon Skrok, Filip Ostapiuk, Piotr Wojciechowski, Jakub Bachleda-Curuś, Szymon Pająk, Michał Szczęsny, Sebastian Michalik, Miłosz Banaszek, Paweł Wójcik, Antoni Stojak, Sebastian Wyziński.