Wyjątkowo wysoki poziom zaprezentowali młodzi zawodnicy z rocznika 2011 w rozegranym w minioną niedzielę (7 stycznia) halowym turnieju piłki nożnej. Mimo braku klasyfikacji końcowej (trener Piotr Borowski, organizator imprezy, chciał, by zawody były dla dzieci przede wszystkim zabawą, służącą nauce gry w piłkę), wszystkie zespoły zostawiły na parkiecie serca, a mecze były momentami niezwykle zaciekłe.

ks 2011 turniej styczen 2018 204

Pierwsza drużyna biało-niebieskich trafiła do grupy B. Młodzi piłkarze Piaseczna zaczęli zmagania od minimalnej porażki 0-1 z Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski. W drugim starciu MKS-owi poszło już lepiej i gospodarze wywalczyli punkt, remisując 2-2 z Unią Skierniewice. Porażkę 1-3 w trzecim meczu, w którym rywalem była Delta II Warszawa, biało-niebiescy odbili sobie w starciu z Soccer Kids Łowicz, wygrywając wysoko 4-1. W drugiej fazie turnieju gospodarze musieli jednak uznać wyższość rywala zza miedzy, FC Lesznowola. Mimo obiecującego początku w wykonaniu MKS-u, dalsza część spotkania należała już do przeciwników, którzy wygrali aż 6-1.

ks 2011 turniej styczen 2018 192

Zawodnicy MKS-u II Piaseczno, rywalizujący w grupie A, bardzo długo wchodzili w turniej. Pierwsze spotkania „dwójki” nie napawały optymizmem. Nasi piłkarze nie dość, że przegrywali, to jeszcze przez kilka spotkań nie mogli przełamać strzeleckiej niemocy. MKS II uległ Zniczowi Pruszków (0-1) i Delcie Warszawa (0-7). Gospodarze zaczęli się rozkręcać dopiero w końcówce fazy grupowej. Sygnałem, że w naszej ekipie „zaskoczyło” było już trzecie starcie fazy grupowej, przegrane po bardzo wyrównanej walce 2-3 z FC Lesznowola. Kolejne mecze tylko to potwierdziły. Na zakończenie pierwszej części turnieju MKS II wygrał 3-1 z Mazurem Karczew, a w drugiej fazie imprezy rozbił aż 6-0 Unię Skierniewice.

ks 2011 turniej styczen 2018 126

I choć najlepsze wrażenie pozostawiła po sobie Delta Warszawa, która przeszła przez turniej jak burza, notując tylko jeden remis, każdy z zespołów otrzymał taki sam puchar i takie same medale. Na rywalizację w pełnym tego słowa znaczeniu dzieci będą bowiem miały jeszcze czas w przyszłości.

ks 2011 turniej styczen 2018 206

Indywidualnych wyróżnień jednak nie zabrakło. Trenerzy zgłaszali po jednym zawodniku z każdej drużyny do najlepszej ekipy turnieju. Z Piaseczna znaleźli się w niej Jakub Górski (MKS) i Szymon Pająk (MKS II), uzupełnieni o: Ksawiera Kruka (Soccer Kids Łowicz), Ksawerego Musiołka (Mazur Karczew), Franka Petrykowskiego (Unia Skierniewice), Antka Mielewskiego (Delta II Warszawa), Tymka Rosę (FC Lesznowola), Oskara Owsiankę (Znicz Pruszków), Antka Kotowskiego (Delta Warszawa) i Adama Gruszkę (Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski).

Skład MKS-u Piaseczno: Jakub Górski, Krystian Kaliński, Adrian Kaliński, Stanisław Grzywacz, Miłosz Piekut, Patryk Szymański, Wojciech Chałupka, Ryszard Białogrodzki, Natan Sobieszek.

Skład MKS-u II Piaseczno: Michał Szczęsny, Szymon Pająk, Miłosz Banaszek, Dominik Rosicki, Hubert Piotrowski, Maksymilian Soćko, Sebastian Michalik.