Wyjątkowo wysoki poziom zaprezentowali młodzi zawodnicy z rocznika 2011 w rozegranym w minioną niedzielę (7 stycznia) halowym turnieju piłki nożnej. Mimo braku klasyfikacji końcowej (trener Piotr Borowski, organizator imprezy, chciał, by zawody były dla dzieci przede wszystkim zabawą, służącą nauce gry w piłkę), wszystkie zespoły zostawiły na parkiecie serca, a mecze były momentami niezwykle zaciekłe.

 

ks 2011 turniej styczen 2018 204

 

Pierwsza drużyna biało-niebieskich trafiła do grupy B. Młodzi piłkarze Piaseczna zaczęli zmagania od minimalnej porażki 0-1 z Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski. W drugim starciu MKS-owi poszło już lepiej i gospodarze wywalczyli punkt, remisując 2-2 z Unią Skierniewice. Porażkę 1-3 w trzecim meczu, w którym rywalem była Delta II Warszawa, biało-niebiescy odbili sobie w starciu z Soccer Kids Łowicz, wygrywając wysoko 4-1. W drugiej fazie turnieju gospodarze musieli jednak uznać wyższość rywala zza miedzy, FC Lesznowola. Mimo obiecującego początku w wykonaniu MKS-u, dalsza część spotkania należała już do przeciwników, którzy wygrali aż 6-1.

 

ks 2011 turniej styczen 2018 192

 

Zawodnicy MKS-u II Piaseczno, rywalizujący w grupie A, bardzo długo wchodzili w turniej. Pierwsze spotkania „dwójki” nie napawały optymizmem. Nasi piłkarze nie dość, że przegrywali, to jeszcze przez kilka spotkań nie mogli przełamać strzeleckiej niemocy. MKS II uległ Zniczowi Pruszków (0-1) i Delcie Warszawa (0-7). Gospodarze zaczęli się rozkręcać dopiero w końcówce fazy grupowej. Sygnałem, że w naszej ekipie „zaskoczyło” było już trzecie starcie fazy grupowej, przegrane po bardzo wyrównanej walce 2-3 z FC Lesznowola. Kolejne mecze tylko to potwierdziły. Na zakończenie pierwszej części turnieju MKS II wygrał 3-1 z Mazurem Karczew, a w drugiej fazie imprezy rozbił aż 6-0 Unię Skierniewice.

 

ks 2011 turniej styczen 2018 126

 

I choć najlepsze wrażenie pozostawiła po sobie Delta Warszawa, która przeszła przez turniej jak burza, notując tylko jeden remis, każdy z zespołów otrzymał taki sam puchar i takie same medale. Na rywalizację w pełnym tego słowa znaczeniu dzieci będą bowiem miały jeszcze czas w przyszłości.

 

ks 2011 turniej styczen 2018 206

 

Indywidualnych wyróżnień jednak nie zabrakło. Trenerzy zgłaszali po jednym zawodniku z każdej drużyny do najlepszej ekipy turnieju. Z Piaseczna znaleźli się w niej Jakub Górski (MKS) i Szymon Pająk (MKS II), uzupełnieni o: Ksawiera Kruka (Soccer Kids Łowicz), Ksawerego Musiołka (Mazur Karczew), Franka Petrykowskiego (Unia Skierniewice), Antka Mielewskiego (Delta II Warszawa), Tymka Rosę (FC Lesznowola), Oskara Owsiankę (Znicz Pruszków), Antka Kotowskiego (Delta Warszawa) i Adama Gruszkę (Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski).

 

Skład MKS-u Piaseczno: Jakub Górski, Krystian Kaliński, Adrian Kaliński, Stanisław Grzywacz, Miłosz Piekut, Patryk Szymański, Wojciech Chałupka, Ryszard Białogrodzki, Natan Sobieszek.

 

Skład MKS-u II Piaseczno: Michał Szczęsny, Szymon Pająk, Miłosz Banaszek, Dominik Rosicki, Hubert Piotrowski, Maksymilian Soćko, Sebastian Michalik.

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction