Na trzecim miejscu zakończyli zmagania w halowym turnieju Piaseczno Cup rocznika 2008 młodzi zawodnicy MKS-u, grający pod okiem trenerów Jarosława Ludwiniaka i Emila Wrażenia. Imprezę, stojącą na bardzo wysokim poziomie, wygrała Pogoń Siedlce.

Gospodarze znakomicie weszli w zawody i po trzech meczach mieli na koncie nie tylko komplet punktów, ale i żadnego straconego gola. Biało-niebiescy wygrali kolejno z: UKS-em 141 Warszawa (2-0, dwa gole Jasia Huczka w ostatniej minucie spotkania), stołeczną Varsovią (3-0, dwie bramki Bartosza Kabały i trafienie Jasia Huczka) i Koroną Góra Kalwaria (3-0, dwa gole Bartosza Kabały, w tym jeden po efektownym uderzeniu z połowy boiska, oraz bramka Stasia Gulbińskiego). Rozpędzonych zawodników MKS-u zatrzymała dopiero w ostatnim starciu tej fazy Pogoń Siedlce, która wygrała 2-0 po golach Wrzoska i Kasprowicza. Kto jednak wie, jak potoczyłoby się to spotkanie, gdyby wcześniej piłka po mocnym uderzeniu Huczka z rzutu wolnego trafiła do siatki, a nie w poprzeczkę...

MKS, z dziewięcioma punktami na koncie, awansował jednak do „Ligi Mistrzów”, czyli drugiej fazy grupowej, w której znalazły się cztery najlepsze zespoły z pierwszego etapu turnieju. Tu, dla odmiany, biało-niebiescy rozpoczęli już znacznie gorzej i gładko przegrali zarówno z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (1-4, na hat-tricka Łucki i gola Smalca Piaseczno odpowiedziało jedynie trafieniem Kabały), jak i – ponownie – z Pogonią Siedlce (tym razem 0-3, po golach Wrzoska, Strusa i Michalaka). W ostatnim starciu „Ligi Mistrzów”, które było przy okazji bezpośrednią walką o brąz, MKS mierzył się z drużyną Legii Soccer Schools. Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy – za sprawą Mateusza Mamełki – wyszli na prowadzenie. Chwilę później kapitalnym uderzeniem z dystansu wyrównał Melchior Bukowiecki, ale końcówka należała już do Piaseczna, które, dzięki dwóm golom Huczka i trafieniu Gulbińskiego, wygrało 4-1. Turniej wygrała Pogoń Siedlce, która w bezpośrednim boju o złoto wygrała 2-0 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Królem strzelców turnieju został Antek Celejewski z Perły Złotokłos, najlepszym golkiperem – Maciek Stefaniuk z Pogoni Siedlce, a najlepszym zawodnikiem – Maciej Łucka z Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Organizator turnieju wręczył również wyróżnienie specjalne, które otrzymał Mateusz Mamełka. Zawodnik ten, aby rozegrać imprezę w barwach MKS-u, przyjechał do Piaseczna aż z Zamościa, w którym na co dzień mieszka. Poświęcenie – dziecka i rodziców – naprawdę godne największych laurów!

Nieco mniej powodów do radości mogli mieć natomiast zawodnicy drugiej drużyny Piaseczna, którzy zakończyli turniej z kompletem porażek. MKS II przegrał w fazie grupowej 0-3 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (gole Łucki, Jabłońskiego i Radkiewicza), 0-3 z Deltą Warszawa (2x Łatka, Kulmiński), 1-6 z Legią Soccer Schools (2x Suwik, Wencel, Augustyniak, Bukowiecki, Sawczuk – honorowe trafienie dla naszej drużyny było dziełem Kacpra Zaręby) i 0-2 z Perłą Złotokłos (2x Antek Celejewski), co oznaczało, że ekipy Jarosława Ludwiniaka i Emila Wrażenia nie będzie nawet w „Lidze Europy”, którą tworzyły drużyny z miejsc 3. i 4. z pierwszego etapu. Biało-niebieskim przypadł mecz o 9. miejsce, w którym nasi chłopcy, choć na pewno nie można im było odmówić woli walki, przegrali 0-1 z Varsovią (gol Skoneckiego).