Na trzecim miejscu zakończyli zmagania w halowym turnieju Piaseczno Cup rocznika 2008 młodzi zawodnicy MKS-u, grający pod okiem trenerów Jarosława Ludwiniaka i Emila Wrażenia. Imprezę, stojącą na bardzo wysokim poziomie, wygrała Pogoń Siedlce.

 

Gospodarze znakomicie weszli w zawody i po trzech meczach mieli na koncie nie tylko komplet punktów, ale i żadnego straconego gola. Biało-niebiescy wygrali kolejno z: UKS-em 141 Warszawa (2-0, dwa gole Jasia Huczka w ostatniej minucie spotkania), stołeczną Varsovią (3-0, dwie bramki Bartosza Kabały i trafienie Jasia Huczka) i Koroną Góra Kalwaria (3-0, dwa gole Bartosza Kabały, w tym jeden po efektownym uderzeniu z połowy boiska, oraz bramka Stasia Gulbińskiego). Rozpędzonych zawodników MKS-u zatrzymała dopiero w ostatnim starciu tej fazy Pogoń Siedlce, która wygrała 2-0 po golach Wrzoska i Kasprowicza. Kto jednak wie, jak potoczyłoby się to spotkanie, gdyby wcześniej piłka po mocnym uderzeniu Huczka z rzutu wolnego trafiła do siatki, a nie w poprzeczkę...

 

MKS, z dziewięcioma punktami na koncie, awansował jednak do „Ligi Mistrzów”, czyli drugiej fazy grupowej, w której znalazły się cztery najlepsze zespoły z pierwszego etapu turnieju. Tu, dla odmiany, biało-niebiescy rozpoczęli już znacznie gorzej i gładko przegrali zarówno z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (1-4, na hat-tricka Łucki i gola Smalca Piaseczno odpowiedziało jedynie trafieniem Kabały), jak i – ponownie – z Pogonią Siedlce (tym razem 0-3, po golach Wrzoska, Strusa i Michalaka). W ostatnim starciu „Ligi Mistrzów”, które było przy okazji bezpośrednią walką o brąz, MKS mierzył się z drużyną Legii Soccer Schools. Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy – za sprawą Mateusza Mamełki – wyszli na prowadzenie. Chwilę później kapitalnym uderzeniem z dystansu wyrównał Melchior Bukowiecki, ale końcówka należała już do Piaseczna, które, dzięki dwóm golom Huczka i trafieniu Gulbińskiego, wygrało 4-1. Turniej wygrała Pogoń Siedlce, która w bezpośrednim boju o złoto wygrała 2-0 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

 

Królem strzelców turnieju został Antek Celejewski z Perły Złotokłos, najlepszym golkiperem – Maciek Stefaniuk z Pogoni Siedlce, a najlepszym zawodnikiem – Maciej Łucka z Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Organizator turnieju wręczył również wyróżnienie specjalne, które otrzymał Mateusz Mamełka. Zawodnik ten, aby rozegrać imprezę w barwach MKS-u, przyjechał do Piaseczna aż z Zamościa, w którym na co dzień mieszka. Poświęcenie – dziecka i rodziców – naprawdę godne największych laurów!

 

Nieco mniej powodów do radości mogli mieć natomiast zawodnicy drugiej drużyny Piaseczna, którzy zakończyli turniej z kompletem porażek. MKS II przegrał w fazie grupowej 0-3 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (gole Łucki, Jabłońskiego i Radkiewicza), 0-3 z Deltą Warszawa (2x Łatka, Kulmiński), 1-6 z Legią Soccer Schools (2x Suwik, Wencel, Augustyniak, Bukowiecki, Sawczuk – honorowe trafienie dla naszej drużyny było dziełem Kacpra Zaręby) i 0-2 z Perłą Złotokłos (2x Antek Celejewski), co oznaczało, że ekipy Jarosława Ludwiniaka i Emila Wrażenia nie będzie nawet w „Lidze Europy”, którą tworzyły drużyny z miejsc 3. i 4. z pierwszego etapu. Biało-niebieskim przypadł mecz o 9. miejsce, w którym nasi chłopcy, choć na pewno nie można im było odmówić woli walki, przegrali 0-1 z Varsovią (gol Skoneckiego).

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction