Piaseczyńscy trampkarze zainaugurowali w niedzielę (18 marca) wiosenne rozgrywki ekstraligi. W pierwszym spotkaniu podopieczni trenerów Daniela Barcickiego i Adriana Szewczyka zremisowali 2-2 z bardzo silnym Dolcanem Ząbki. Z podziału punktów bardziej mogą jednak cieszyć się przyjezdni. Do 47. minuty, mimo przewagi optycznej gości, to biało-niebiescy prowadzili 2-0...

 

Początek spotkania należał do Dolcanu, który mógł otworzyć wynik już w 9. minucie. Jeden z zawodników Piaseczna zagrał niedokładnie przy wyprowadzaniu akcji od tyłu, piłka trafiła na przedpole do Kacpra Bystrosa, ale na szczęście dla gospodarzy gracz z Ząbek uderzył obok bramki.

 

Odpowiedź MKS-u była zabójcza. W 17. minucie Rafał Stańkowski zagrał z prawej strony boiska na dalszy słupek, a akcję świetnie zamknął Jakub Soboń, trafiając z bliska na 1-0.

 

Podopieczni trenera Marcina Korkucia chcieli szybko odrobić straty, ale twardo grająca defensywa gospodarzy rzadko dopuszczała rywali do klarownych okazji. A kiedy Dolcan stworzył już sobie sytuacje, które pachniały golem, ekipie z Ząbek albo brakowało skuteczności (w 24. minucie Bystros uderzał z czternastu metrów minimalnie obok słupka, a dwie minuty później świetnej okazji po błędzie Rafała Liwacza nie wykorzystał Jakub Szczepocki), albo czujny między słupkami piaseczyńskiej bramki był Lucjan Baran (w 35. minucie świetnie zbił na rzut rożny groźną główkę Bystrosa).

 

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia biało-niebieskich. W 39. minucie Rafał Stańkowski przedarł się prawą stroną pola karnego i płaskim uderzeniem z ostrego kąta trafił w długi róg na 2-0.

 

Zawodnicy Dolcanu nie podłamali się jednak i zdołali jeszcze wyszarpać z Piaseczna jeden punkt. W 47. minucie ząbczanie wykorzystali lukę między drugą linią a defensywą MKS-u i choć Lucjan Baran obronił uderzenie rywali z bliskiej odległości, przy dobitce Sebastiana Sochy był już bez szans.

 

Cztery minuty później było już 2-2. Po dośrodkowaniu rywali z prawego skrzydła jeden z graczy Piaseczna wybił piłkę wprost pod nogi pomocnika przyjezdnych, ten zagrał na lewą stronę boiska do Jakuba Szczepockiego, a zawodnik Dolcanu kapitalnym uderzeniem w długi róg doprowadził do wyrównania.

 

W emocjonującej końcówce oba zespoły miały jeszcze kilka okazji do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść, ale więcej goli już nie padło i mecz inaugurujący wiosnę zakończył się podziałem punktów.

 

18 marca 2018

Ekstraliga Trampkarzy (rocznik 2003) – 1. kolejka

MKS Piaseczno 2 – 2 Dolcan Ząbki

Bramki: 17' Soboń, 39' Stańkowski – 47' Socha, 51' Szczepocki

Skład: Baran – Pruszczyk, Ubermanowicz, Jaszczak, Liwacz – Stańkowski, Wójcik, Bartosiak, Wnorowski, Soboń – Kępisty

Ponadto zagrali: Arak, Dobies, Hermanowicz, Matulka

Kary: Wójcik (Piaseczno – 2 minuty) – Durajczyk (Dolcan – 2 minuty)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction