Juniorzy Starsi MKS-u Piaseczno zremisowali 1-1 z Pogonią Siedlce w niedzielnym (8 kwietnia) meczu 3. kolejki Ekstraligi Juniorów.

Spotkanie rozpoczęło się dla gospodarzy obiecująco: już w 3. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Karol Belka, ale tym razem bohater z Nadarzyna uderzył nad poprzeczką.

Niestety, MKS nie poszedł za ciosem i kolejne minuty należały już do rywali. W 7. minucie, po dośrodkowaniu Pogoni z lewej strony boiska, Krystian Zbieć urwał się obrońcom Piaseczna, ale główkował od ziemi nad poprzeczką, zaś kilkadziesiąt sekund później w groźnej sytuacji ekipę Karola Kocyka uratował od utraty bramki Konrad Szymański, który ofiarną interwencją zablokował uderzenie jednego z napastników.

W 17. minucie defensywa biało-niebieskich skapitulowała. Krystian Zbieć dostał świetne podanie na środek pola karnego i płaskim strzałem przy lewym słupku trafił na 0-1.

Dziesięć minut przed przerwą goście mogli podwyższyć prowadzenie. Jeden z pomocników zagrał na prawą stronę do wchodzącego w pole karne partnera, ale znakomicie przy tej akcji zachował się Patryk Gieleciński, który zdołał przyblokować próbę uderzenia.

Po zmianie stron go głosu ponownie doszli gospodarze. Sygnał do ataku dał w 47. minucie Rafał Kurant, który po dośrodkowaniu Gielecińskiego z rzutu rożnego z prawej strony boiska był o włos od zdobycia wyrównującej bramki. Zamykający akcję obrońca poprawnie złożył się do strzału, ale tym razem górą był golkiper Pogoni.

Kolejna próba biało-niebieskich przyniosła już trafienie na 1-1. W 66. minucie, po krótko rozegranym rzucie rożnym, Bartosz Sujak dośrodkował na dalszy słupek do Rafała Kuranta, a defensor MKS-u tym razem wpakował futbolówkę do siatki.

W ostatnich minutach to siedlczanie mieli jednak lepsze okazje, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Najpierw jednak kapitalną interwecją po rzucie wolnym dla Pogoni błysnął Konrad Drązikowski, który zdołał wybić piłkę, zmierzającą w lewe okienko piaseczyńskiej bramki, zaś w 83. minucie obrońcy MKS-u zachowali czujność, wybiegając do mocnego uderzenia Kacpra Bojańczuka z dystansu i blokując jego strzał.

Po trzech rozegranych meczach Juniorzy Starsi Piaseczna mają na koncie 4 punkty. Kolejne spotkanie nasz zespół rozegra w niedzielę (15 kwietnia) w Legionowie.

8 kwietnia 2018

Ekstraliga Juniorów – 3. kolejka

MKS Piaseczno 1 – 1 Pogoń Siedlce

Bramki: 66' R.Kurant – 17' Zbieć