Filip Kępisty i Eryk Wnorowski, zawodnicy MKS-u Piaseczno, grający na co dzień pod okiem trenerów Daniela Barcickiego i Adriana Szewczyka w roczniku 2003, wystąpili w środowym (11 kwietnia) meczu reprezentacji Mazowsza z kadrą Lubelskiego ZPN.

Obaj gracze biało-niebieskich pojawili się na boisku w drugiej połowie, przy stanie 1-0 dla Lublina. Popularny „KęKę” został ustawiony na „dziewiątce”, zaś „Wnoro” zagrał podwieszonego napastnika. Kępisty bardzo szybko zaznaczył swoją obecność na boisku – w 44. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z lewej strony boiska, jeden z zawodników Mazowsza wygrał pojedynek główkowy z rywalem, piłka ponownie trafiła na prawą stronę „szesnastki”, a pomocnik gospodarzy zagrał wzdłuż linii bramkowej do Kępistego, który jedynie dostawił nogę, trafiając z najbliższej odległości na 1-1. Trzy minuty później „KęKę” miał jeszcze jedną dobrą okazję do strzelenia gola. Zawodnik Piaseczna zaatakował obrońcę Lubelskiego ZPN wysokim pressingiem, odebrał mu piłkę w okolicy 20. metra, następnie zgubił go zwodem do prawej strony, ale piłka po jego strzale z kilkunastu metrów przeszła nad poprzeczką.

Nieco mniej okazji do zaprezentowania swoich umiejętności miał Eryk Wnorowski. Piłkarz Piaseczna rozpoczął z animuszem, starając się podostrzyć grę (jeden z ataków wysokim pressingiem zakończył się faulem na graczu z Lublina), ale w dalszej części meczu praktycznie nie dostawał piłek. Jedyną okazję do zapisania się w statystykach tego spotkania „Wnoro” mógł mieć w 67. minucie, kiedy nadbiegał do podania Kępistego na krótki słupek. Dobrze ustawiony obrońca gości zdołał jednak w ostatniej chwili przeciąć to zagranie.

- Mamy w tej chwili wyselekcjonowaną już sztywną grupę 12-13 chłopaków, którzy regularnie grają w kadrze Mazowsza i na pewno nie zawodzą, o czym świadczą tytuły wicemistrzów i mistrzów Polski. Chłopaki, którzy zagrali w Miętnem, to bezpośrednie zaplecze tej drużyny, walczące o pozostałe kilka miejsc w kadrze, która, miejmy nadzieję, pojedzie na turniej mistrzowski. Co do Kępistego i Wnorowskiego, jak i reszty zawodników, to nie chciałbym nikogo oceniać po jednym meczu, bo byłoby to dla nich krzywdzące. Na pewno paru graczy chciałbym jeszcze sprawdzić w spotkaniach o punkty. Najbliższe, już za dwa tygodnie, gramy z Warmińsko-Mazurskim ZPN. Później czekają nas jeszcze mecze z Łódzkim i Podlaskim ZPN – powiedział Piotr Mosór, selekcjoner reprezentacji Mazowsza U-15.

Towarzyskie starcie, rozgrywane w Miętnem, zakończyło się zwycięstwem Lublina. Zwycięskiego gola ekipa ze wschodniego województwa strzeliła w 51. minucie, kończąc akcję płaskim dośrodkowaniem z prawej strony na długi słupek i dostawieniem nogi na 1-2.