Filip Kępisty i Eryk Wnorowski, zawodnicy MKS-u Piaseczno, grający na co dzień pod okiem trenerów Daniela Barcickiego i Adriana Szewczyka w roczniku 2003, wystąpili w środowym (11 kwietnia) meczu reprezentacji Mazowsza z kadrą Lubelskiego ZPN.

 

Obaj gracze biało-niebieskich pojawili się na boisku w drugiej połowie, przy stanie 1-0 dla Lublina. Popularny „KęKę” został ustawiony na „dziewiątce”, zaś „Wnoro” zagrał podwieszonego napastnika. Kępisty bardzo szybko zaznaczył swoją obecność na boisku – w 44. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z lewej strony boiska, jeden z zawodników Mazowsza wygrał pojedynek główkowy z rywalem, piłka ponownie trafiła na prawą stronę „szesnastki”, a pomocnik gospodarzy zagrał wzdłuż linii bramkowej do Kępistego, który jedynie dostawił nogę, trafiając z najbliższej odległości na 1-1. Trzy minuty później „KęKę” miał jeszcze jedną dobrą okazję do strzelenia gola. Zawodnik Piaseczna zaatakował obrońcę Lubelskiego ZPN wysokim pressingiem, odebrał mu piłkę w okolicy 20. metra, następnie zgubił go zwodem do prawej strony, ale piłka po jego strzale z kilkunastu metrów przeszła nad poprzeczką.

 

Nieco mniej okazji do zaprezentowania swoich umiejętności miał Eryk Wnorowski. Piłkarz Piaseczna rozpoczął z animuszem, starając się podostrzyć grę (jeden z ataków wysokim pressingiem zakończył się faulem na graczu z Lublina), ale w dalszej części meczu praktycznie nie dostawał piłek. Jedyną okazję do zapisania się w statystykach tego spotkania „Wnoro” mógł mieć w 67. minucie, kiedy nadbiegał do podania Kępistego na krótki słupek. Dobrze ustawiony obrońca gości zdołał jednak w ostatniej chwili przeciąć to zagranie.

 

- Mamy w tej chwili wyselekcjonowaną już sztywną grupę 12-13 chłopaków, którzy regularnie grają w kadrze Mazowsza i na pewno nie zawodzą, o czym świadczą tytuły wicemistrzów i mistrzów Polski. Chłopaki, którzy zagrali w Miętnem, to bezpośrednie zaplecze tej drużyny, walczące o pozostałe kilka miejsc w kadrze, która, miejmy nadzieję, pojedzie na turniej mistrzowski. Co do Kępistego i Wnorowskiego, jak i reszty zawodników, to nie chciałbym nikogo oceniać po jednym meczu, bo byłoby to dla nich krzywdzące. Na pewno paru graczy chciałbym jeszcze sprawdzić w spotkaniach o punkty. Najbliższe, już za dwa tygodnie, gramy z Warmińsko-Mazurskim ZPN. Później czekają nas jeszcze mecze z Łódzkim i Podlaskim ZPN – powiedział Piotr Mosór, selekcjoner reprezentacji Mazowsza U-15.

 

Towarzyskie starcie, rozgrywane w Miętnem, zakończyło się zwycięstwem Lublina. Zwycięskiego gola ekipa ze wschodniego województwa strzeliła w 51. minucie, kończąc akcję płaskim dośrodkowaniem z prawej strony na długi słupek i dostawieniem nogi na 1-2.

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction