Rafał Stańkowski i Stanisław Ubermanowicz, zawodnicy MKS-u Piaseczno, grający na co dzień pod okiem trenera Łukasza Kasztankiewicza w roczniku 2004, pokazali się z bardzo dobrej strony w towarzyskim meczu reprezentacji Mazowsza z kadrą Lubelskiego ZPN. Gospodarze wygrali w Miętnem 1-0 po golu popularnego „Konia”.

Obaj piłkarze Piaseczna wyszli na mecz w podstawowej jedenastce. „Uber” zagrał na środku obrony, zaś Stańkowski rozpoczął spotkanie na prawej pomocy i dopiero po przerwie został przestawiony na „dziewiątkę”. Popularny „Koniu” rozpoczął starcie od wysokiego C – już w 15. minucie dostał podanie na prawą stronę boiska, zwodem do prawej strony zgubił obrońcę z Lublina i płaskim strzałem w długi róg strzelił jedynego – jak się później okazało – gola w meczu. Podopieczny trenera Kasztankiewicza mógł jednak ustrzelić w tym spotkaniu hat-tricka. W 39. minucie znakomicie zabrał się z piłką w pole karne, ale w obrębie „szesnastki” zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i ostatecznie został zablokowany przez defensora Lubelskiego ZPN, zaś w 44. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z prawej strony boiska, główkował nieznacznie obok lewego słupka. „Koniu” zszedł z boiska w 50. minucie.

Jasnym punktem Mazowsza był także drugi z naszych zawodników, Stanisław Ubermanowicz. Debiutant w kadrze województwa rozpoczął spotkanie nieco bojaźliwie, ale po pierwszej udanej interwencji nabrał pewności i z minuty na minutę spisywał się coraz lepiej, będąc pewnym punktem defensywy Mazowieckiego ZPN. „Uber” dobrze radził sobie w odbiorze, nie przegrał chyba żadnego pojedynku główkowego, a w drugiej połowie, gdy grał na dysponującego świetnymi warunkami fizycznymi napastnika, potrafił skutecznie walczyć z nim bark w bark. Z boiska zszedł trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem z powodu urazu po jednym ze starć z rywalami.

- Obaj zawodnicy MKS-u spisali się bardzo przyzwoicie. Stańkowski dobrze radził sobie w sytuacjach 1 na 1, no i przede wszystkim strzelił zwycięskiego gola. W drugiej połowie widać jednak było, że trochę opadł z sił. Ubermanowicz z kolei był bardzo pewny w obronie, ale gorzej radził sobie z wyprowadzaniem piłki od tyłu, co być może wynika ze stylu gry, który prezentuje Piaseczno. Na pewno ma jednak spory potencjał i obaj gracze MKS-u wciąż będą w kręgu zainteresowań kadry – powiedział selekcjoner Marcin Korkuć.