Od porażki rozpoczęli zmagania w II Okręgowej Lidze Orlików (rocznik 2007) zawodnicy MKS-u Piaseczno. Podopieczni trenera Karola Kocyka ulegli w sobotę (14 kwietnia) Wildze Garwolin 2-4. Dla biało-niebieskich była to pierwsza ligowa wpadka od... października 2016 roku!

MKS, który jeszcze półtora roku temu rozpoczynał zmagania w rozgrywkach MZPN od V ligi, w najkrótszym możliwym czasie wspiął się na drugi szczebel, nie doznając w dwóch minionych sezonach ani jednej porażki. Po raz ostatni Piaseczno znalazło pogromcę właśnie w V lidze, przegrywając 23 października 2016 roku derbowe starcie z Hubertusem.

Taki stan utrzymywał się aż do minionej soboty. Ekipa trenera Karola Kocyka, beniaminek II ligi, mierzyła się z zaprawioną już w bojach na tym poziomie Wilgą Garwolin. Mimo to początek starcia należał do MKS-u, który po pierwszej kwarcie schodził z boiska przy prowadzeniu 1-0. Tuż przed końcem tej części spotkania na uderzenie z dystansu zdecydował się Mateusz Łokietek, a do „wyplutej” przez Kacpra Bendarę futbolówki najszybciej dopadł Tomasz Markowicz, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Druga kwarta upływała już pod znakiem przewagi gości. W 20. minucie, po stracie jednego z naszych graczy w bocznym sektorze boiska, drużynę Piaseczna uratował jeszcze Tomasz Andrelczyk, odbijając efektowną paradą uderzenie któregoś z rywali, ale dwie minuty później golkiper MKS-u był już bez szans. Piotr Domański dośrodkował z prawej strony pola karnego na dalszy słupek, a Sebastianowi Pilarskiemu pozostało jedynie dostawić nogę. Tuż przed końcem tej części meczu drużyna z Garwolina ponownie sforsowała naszą defensywę (długie podanie z własnej połowy wykorzystał Janek Sierański, trafiając płasko obok nogi Andrelczyka) i to Wilga mogła się cieszyć z prowadzenia.

Trzecia część rywalizacji upłynęła pod znakiem wyrównanej, może nawet nieco monotonnej gry, choć oba zespoły stworzyły sobie po jednej dobrej okazji do zmiany rezultatu. W 43. minucie, po dośrodkowaniu Wilgi z rzutu rożnego z prawej strony boiska, jeden z zawodników uderzył z bliska tuż nad poprzeczką, zaś po stronie MKS-u bliski szczęścia był Szymon Berko-Haas, który po szybko wykonanym aucie złożył się do efektownego woleja, ale bramkarz z Garwolina zdołał sparować jego strzał na rzut rożny.

Niestety dla gospodarzy, ostatnia kwarta rozpoczęła się od kolejnego ciosu przyjezdnych. W 49. minucie jeden z zawodników Wilgi wygrał pojedynek główkowy z naszym obrońcą, Dawid Poreda zagrał prostopadłą piłkę do Patryka Lidzbarskiego, a ten pewnym strzałem z pierwszej piłki trafił na 1-3. Młodzi piłkarze z Piaseczna nie zamierzali jednak poddawać się bez walki. W 57. minucie, po strzale Dominika Ostrowskiego z prawej strony boiska, Szymon Skwierz zagrał ręką, a prowadzący to spotkanie arbiter podyktował rzut karny, którego na gola zamienił – pięknym strzałem od prawego słupka – Ostrowski. Dążący do remisu MKS zaryzykował i postawił zdecydowanie na atak, ale tym razem pokerowa zagrywka trenera Kocyka nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. W doliczonym czasie gry do siatki trafili z kolei goście (dośrodkowanie z rzutu rożnego z prawej strony boiska wykorzystał niepilnowany Dawid Walicki) i to Wilga schodziła z boiska z trzema punktami...

14 kwietnia 2018

II Okręgowa Liga Orlików (rocznik 2007) – 1. kolejka

MKS Piaseczno 2 – 4 Wilga Garwolin