Od porażki rozpoczęli zmagania w II Okręgowej Lidze Orlików (rocznik 2007) zawodnicy MKS-u Piaseczno. Podopieczni trenera Karola Kocyka ulegli w sobotę (14 kwietnia) Wildze Garwolin 2-4. Dla biało-niebieskich była to pierwsza ligowa wpadka od... października 2016 roku!

 

MKS, który jeszcze półtora roku temu rozpoczynał zmagania w rozgrywkach MZPN od V ligi, w najkrótszym możliwym czasie wspiął się na drugi szczebel, nie doznając w dwóch minionych sezonach ani jednej porażki. Po raz ostatni Piaseczno znalazło pogromcę właśnie w V lidze, przegrywając 23 października 2016 roku derbowe starcie z Hubertusem.

 

Taki stan utrzymywał się aż do minionej soboty. Ekipa trenera Karola Kocyka, beniaminek II ligi, mierzyła się z zaprawioną już w bojach na tym poziomie Wilgą Garwolin. Mimo to początek starcia należał do MKS-u, który po pierwszej kwarcie schodził z boiska przy prowadzeniu 1-0. Tuż przed końcem tej części spotkania na uderzenie z dystansu zdecydował się Mateusz Łokietek, a do „wyplutej” przez Kacpra Bendarę futbolówki najszybciej dopadł Tomasz Markowicz, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

 

Druga kwarta upływała już pod znakiem przewagi gości. W 20. minucie, po stracie jednego z naszych graczy w bocznym sektorze boiska, drużynę Piaseczna uratował jeszcze Tomasz Andrelczyk, odbijając efektowną paradą uderzenie któregoś z rywali, ale dwie minuty później golkiper MKS-u był już bez szans. Piotr Domański dośrodkował z prawej strony pola karnego na dalszy słupek, a Sebastianowi Pilarskiemu pozostało jedynie dostawić nogę. Tuż przed końcem tej części meczu drużyna z Garwolina ponownie sforsowała naszą defensywę (długie podanie z własnej połowy wykorzystał Janek Sierański, trafiając płasko obok nogi Andrelczyka) i to Wilga mogła się cieszyć z prowadzenia.

 

Trzecia część rywalizacji upłynęła pod znakiem wyrównanej, może nawet nieco monotonnej gry, choć oba zespoły stworzyły sobie po jednej dobrej okazji do zmiany rezultatu. W 43. minucie, po dośrodkowaniu Wilgi z rzutu rożnego z prawej strony boiska, jeden z zawodników uderzył z bliska tuż nad poprzeczką, zaś po stronie MKS-u bliski szczęścia był Szymon Berko-Haas, który po szybko wykonanym aucie złożył się do efektownego woleja, ale bramkarz z Garwolina zdołał sparować jego strzał na rzut rożny.

 

Niestety dla gospodarzy, ostatnia kwarta rozpoczęła się od kolejnego ciosu przyjezdnych. W 49. minucie jeden z zawodników Wilgi wygrał pojedynek główkowy z naszym obrońcą, Dawid Poreda zagrał prostopadłą piłkę do Patryka Lidzbarskiego, a ten pewnym strzałem z pierwszej piłki trafił na 1-3. Młodzi piłkarze z Piaseczna nie zamierzali jednak poddawać się bez walki. W 57. minucie, po strzale Dominika Ostrowskiego z prawej strony boiska, Szymon Skwierz zagrał ręką, a prowadzący to spotkanie arbiter podyktował rzut karny, którego na gola zamienił – pięknym strzałem od prawego słupka – Ostrowski. Dążący do remisu MKS zaryzykował i postawił zdecydowanie na atak, ale tym razem pokerowa zagrywka trenera Kocyka nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. W doliczonym czasie gry do siatki trafili z kolei goście (dośrodkowanie z rzutu rożnego z prawej strony boiska wykorzystał niepilnowany Dawid Walicki) i to Wilga schodziła z boiska z trzema punktami...

 

14 kwietnia 2018

II Okręgowa Liga Orlików (rocznik 2007) – 1. kolejka

MKS Piaseczno 2 – 4 Wilga Garwolin

Bramki: 14' Markowicz, 57' (k) Ostrowski – 22' Pilarski, 30' Sierański, 49' Lidzbarski, 60+1' Walicki

Skład: Andrelczyk – Markowicz, Ostrowski, Krawczyk, Śmiechowski, Zulczyk, Cieślak, Łokietek, Berko-Haas, Witek, Turczyk, Tolko

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction