Rocznik 2003 MKS-u Piaseczno nieoczekiwanie przegrał na własnym stadionie 1-2 z Radomiakiem Radom w niedzielnym (22 kwietnia) meczu 5. kolejki Ekstraligi Trampkarzy.

Pierwszą połowę, choć rozgrywana była w niezbyt szybkim tempie i bez wielu klarownych sytuacji, można zaliczyć biało-niebieskim na plus. Co prawda ładne uderzenie Oskara Wójcika z dystansu z 22. minuty nie zakończyło się golem, ponieważ świetnie interweniował bramkarz gości, Artur Moskwa, ale kolejna groźniejsza akcja dała już MKS-owi prowadzenie. W 27. minucie, po aucie z lewej strony i wrzutce w pole karne, jeden z defensorów Radomiaka sfaulował Filipa Kępistego, a „jedenastkę” wykorzystał Wójcik, trafiając płasko w prawy róg radomskiej bramki.

Podopieczni trenerów Daniela Barcickiego i Adriana Szewczyka mogli pójść za ciosem. Cztery minuty później Bartłomiej Kwietniewski podłączył się do akcji ofensywnej i dośrodkował płasko do Kępistego, ale popularny „KęKę” uderzył w dobrej sytuacji tuż obok lewego słupka.

Radomiak zdołał odgryźć się tylko jedną akcją, po której zapachniało wyrównującym golem. W 35. minucie Szymon Janduła zagrał na lewą stronę pola karnego do jednego z partnerów, ale ten uderzył tuż obok prawego okienka.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego akcentu „Zielonych”. W 38. minucie piłkarze Piaseczna zatrzymali się w polu karnym, czekając na odgwizdanie przez arbitra spalonego, sygnalizowanego przez sędziego bocznego, ale główny nakazał grać dalej, dostrzegając, że do napastnika Radomiaka podawał nie jego partner z drużyny, a jeden z zawodników MKS-u. Błąd defensywy gospodarzy wykorzystał Piotr Osiej, trafiając z bliska na 1-1.

Biało-niebiescy mogli ponownie wyjść na prowadzenie w 44. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z lewej strony boiska piłka trafiła na długi słupek do Filipa Kępistego, ale ten – nie spodziewając się chyba, że futbolówka minie obrońców – źle złożył się do strzału i uderzył z pięciu metrów obok bramki.

Z minuty na minutę do głosu coraz częściej zaczęli jednak dochodzić przyjezdni. W 46. minucie na groźny strzał zza pola karnego zdecydował się Piotr Pacyna, ale piłka przeszła tuż obok prawego słupka, a kilkanaście minut później ten sam zawodnik, będąc w klarownej sytuacji, uderzył z prawej strony pola karnego w boczną siatkę.

W 61. minucie ekipie z Radomia udało się jednak strzelić gola na wagę trzech punktów. Po wrzucie z autu w pole karne, Mikołaj Strzelecki uderzył pewnie obok golkipera, trafiając na 1-2 dla Radomiaka.

MKS miał jeszcze okazję do zdobycia punktu, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z lewej strony boiska Oskar Matulka główkował nieznacznie nad poprzeczką.

22 kwietnia 2018

Ekstraliga Trampkarzy (rocznik 2003) – 5. kolejka

MKS Piaseczno 1 – 2 Radomiak Radom

Bramki: 27' (k) Wójcik – 38' Osiej, 62' Strzelecki