Kolejne problemy kadrowe i kolejna porażka Juniorów Starszych MKS-u Piaseczno. W niedzielę (22 kwietnia) biało-niebiescy znów wyszli na mecz, dysponując zaledwie jedenastoosobową kadrą, i znów schodzili z boiska pokonani. Tym razem ekipa trenera Karola Kocyka przegrała 0-2 z Varsovią.

 

Pierwsza połowa spotkania nie dostarczyła zbyt wielu wrażeń. Jedyną godną odnotowania sytuacją była ta z 30. minuty, kiedy to Konrad Drązikowski w świetnym stylu obronił zarówno uderzenie Marcela Micha, jak i dobitkę tego zawodnika, ale nawet gdyby piłka wpadła do siatki, gol nie zostałby uznany, ponieważ zawodnik stołecznych był na spalonym.

 

Po zmianie stron gospodarze, nie mając żadnego pola manewru, jeżeli chodzi o zmiany, zaczęli już oddawać pole rywalom. Co prawda MKS mógł nawet wyjść na prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z prawej strony boiska i ładnym woleju Kacpra Kęćka, ale bramkarz Varsovii zachował w tej sytuacji czujność i zdołał obronić uderzenie naszego gracza.

 

Dwie minuty później okazję do zaprezentowania swoich umiejętności miał Konrad Drązikowski, który znalazł się w sytuacji sam na sam z zawodnikiem przyjezdnych. Nasz bramkarz i tym razem wyszedł z opresji obronną ręką, odbijając uderzenie Piotra Dobrogosta.

 

Gospodarze skapitulowali jednak w 67. minucie. Po dośrodkowaniu Varsovii ze skrzydła, jeden z defensorów wybił piłkę poza obręb „szesnastki”, ale ta trafiła wprost pod nogi Marcela Micha, który ruszył na przebój, wszedł środkiem w pole karne i pewnym uderzeniem obok „Drązika” trafił na 0-1.

 

Stołeczni, podbudowani golem, ruszyli do ataku i niewiele brakowało, a już dwie minuty później podwyższyliby prowadzenie. Po świetnej kontrze Varsovii w doskonałej sytuacji znalazł się jeden z jej napastników, ale uderzył tuż obok długiego słupka. W 86. minucie z kolei Janek Antoszkiewicz kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego, ale futbolówka trafiła jedynie w poprzeczkę piaseczyńskiej bramki.

 

Dwie minuty przed końcem spotkania, gdy MKS, szukając wyrównującego gola, mocniej się otworzył, Varsovia wykorzystała sytuację i po szybkiej kontrze ustaliła – za sprawą Piotra Dobrogosta – wynik meczu na 0-2.

 

22 kwietnia 2018

Ekstraliga Juniorów – 5. kolejka

MKS Piaseczno 0 – 2 UKS Varsovia

Bramki: 67' Mich, 88' Dobrogost

Skład: Drązikowski – K.Szymański, R.Kurant, Gieleciński, Ciborski – Myszyński, Maicki, Deperasiński, K.Dudzicki – Kęciek, Szawro

Żółte kartki: Deperasiński, Kęciek (Piaseczno) – Radkowski, Mich (Varsovia)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction