Do trzynastu spotkań przedłużyli serię meczów bez porażki podopieczni trenera Mariusza Araka. W sobotę (28 kwietnia) rocznik 2006 MKS-u Piaseczno pokonał na własnym stadionie Unię Boryszew 4-1 i umocnił się na pozycji lidera I Okręgowej Ligi Młodzików.

Ostatnie dwa lata to dla biało-niebieskich prawdziwy rollercoaster. MKS najpierw awansował do I ligi, by następnie z hukiem z niej spaść i... triumfalnie powrócić na ten szczebel po kapitalnym jesiennym sezonie, zakończonym bilansem siedmiu zwycięstw i trzech remisów. Doskonałą passę chłopcy z Piaseczna kontynuują także wiosną. W dwóch poprzednich starciach ekipa trenera Mariusza Araka wygrała 4-0 z Kosą Konstancin i 1-0 z Drukarzem Warszawa, a więc zespołami, które jeszcze niedawno wydawały się poza zasięgiem biało-niebieskich. Cierpliwość, systematyczna praca, a także wzmocnienia składu sprawiły, że teraz z Piasecznem musi się liczyć każdy ligowy rywal.

Nie będzie więc nadużyciem stwierdzenie, że do domowego spotkania z przedostatnią w tabeli Unią Boryszew nasza drużyna przystępowała z pozycji murowanego faworyta. Jedną sprawą jest jednak nim być, a drugą – udowodnić to na boisku. Tym bardziej, że przyjezdni wcale nie zamierzali się położyć i niewiele brakowało, a to oni objęliby prowadzenie w meczu. W 7. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Patryk Białobrzeski, ale piłka po jego strzale przeszła tuż obok prawego słupka naszej bramki.

Niewykorzystana okazja zemściła się na Unii w 25. minucie. Po mocnym uderzeniu Oliviera Pogorzelskiego z dystansu futbolówka odbiła się od poprzeczki, ale doskonale zachował się Szymon Trzmiel, który – stojąc tuż za polem karnym – zdecydował się na natychmiastową główkę, która kompletnie zaskoczyła bramkarza z Boryszewa, dając gospodarzom trafienie na 1-0.

Mimo prowadzenia, trener Arak nie był do końca zadowolony z gry swoich podopiecznych i po kilku uwagach w szatni wypuścił na drugą połowę nieco zmieniony skład, który... w ciągu pięciu minut dołożył dwa kolejne gole. Najpierw krzyżowe podanie Eryka Dymowskiego z lewego skrzydła wykorzystał Patryk Konarski, który pewnym uderzeniem z prawej strony pola karnego trafił w długi róg na 2-0, a dosłownie minutę później, po znakomitej asyście Sergiusza Piekarskiego, Pogorzelski po profesorsku minął zwodem na zamach golkipera Unii i pewnym strzałem do pustej bramki podwyższył na 3-0.

Zespół z Boryszewa próbował jeszcze wstać z kolan i w 44. minucie, po dośrodkowaniu z (dość naciąganego) rzutu wolnego z lewej strony boiska, Jakub Stankiewicz pokonał naszego bramkarza precyzyjną główką, ale to było wszystko, na co tego dnia stać było drużynę gości.

MKS uniknął za to niepotrzebnych nerwów i tuż przed końcowym gwizdkiem postawił jeszcze kropkę nad „i”, strzelając kolejnego gola. Po dośrodkowaniu Mateusza Sałacińskiego z prawej strony boiska, do siatki Unii trafił – mocnym uderzeniem – Marceli Sitek, ustalając wynik meczu na 4-1.

Po trzech kolejkach biało-niebiescy zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli, mając w dorobku komplet punktów i stosunek bramek 9-1.

28 kwietnia 2018

I Okręgowa Liga Młodzików (rocznik 2006) – 3. kolejka

MKS Piaseczno 4 – 1 Unia Boryszew

Bramki: 25' Trzmiel, 34' Konarski, 35' Pogorzelski, 60' Sitek – 44' Stankiewicz