Rocznik 2003 MKS-u Piaseczno, prowadzony przez trenerów Daniela Barcickiego i Adriana Szewczyka, poniósł kolejną porażkę w Ekstralidze Trampkarzy. W sobotę (5 maja) biało-niebiescy ulegli na własnym stadionie 0-2 wiceliderowi, Varsovii.

W ostatnich miesiącach los nie oszczędza naszego zespołu. Dość powiedzieć, że w porównaniu do jedenastki, która w ubiegłym sezonie utrzymywała się w Ekstralidze, na dzisiejsze spotkanie z Varsovią nie wybiegło aż ośmiu (!) zawodników z żelaznego do niedawna składu. Kilku graczy nie ma już w Piasecznie, pozostali wypadli z powodu kontuzji. Nic więc dziwnego, że MKS miał dotychczas na koncie zaledwie cztery punkty...

Dorobku nie udało się niestety powiększyć. Choć Varsovia nie pokazała wielkiego futbolu, na biało-niebieskich i tak w zupełności to wystarczyło. W pierwszej połowie stołeczni dwukrotnie zagrozili naszej bramce za sprawą Michała Butkiewicza. W 6. minucie napastnik przyjezdnych nie zdołał jednak wykorzystać świetnego podania od Macieja Kłosska i w dobrej sytuacji uderzył obok lewego słupka, a w 32. minucie, po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, piłkę po strzale Butkiewicza wybił z linii bramkowej Oskar Matulka.

MKS odpowiedział jedynie ładną dwójkową akcją Eryka Wnorowskiego z Jakubem Soboniem, ale drugiemu z naszych graczy zabrakło w ostatniej fazie odrobiny siły, przez co stojący między słupkami Varsovii Sebastian Krejer bez problemów poradził sobie ze strzałem pomocnika Piaseczna.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się obiecująco. W 41. minucie ładnym uderzeniem z woleja popisał się Oskar Matulka, ale od utraty gola uratował Varsovię jeden z obrońców, który ofiarną interwencją przyjął piłkę na ciało.

Dwanaście minut później to gościom udało się jednak otworzyć wynik spotkania. Po dośrodkowaniu Varsovii z rzutu wolnego z lewej strony boiska, najlepiej w polu karnym Piaseczna zachował się Michał Butkiewicz, który precyzyjną główką przy lewym słupku trafił na 0-1.

Ten sam zawodnik dobił gospodarzy już w doliczonym czasie gry, ustalając wynik meczu płaskim uderzeniem z prawej strony pola karnego w długi róg.

5 maja 2018

Ekstraliga Trampkarzy (rocznik 2003) – 7. kolejka

MKS Piaseczno 0 – 2 UKS Varsovia

Bramki: 53', 70+1' Butkiewicz