Rocznik 2003 MKS-u Piaseczno, prowadzony przez trenerów Daniela Barcickiego i Adriana Szewczyka, poniósł kolejną porażkę w Ekstralidze Trampkarzy. W sobotę (5 maja) biało-niebiescy ulegli na własnym stadionie 0-2 wiceliderowi, Varsovii.

 

W ostatnich miesiącach los nie oszczędza naszego zespołu. Dość powiedzieć, że w porównaniu do jedenastki, która w ubiegłym sezonie utrzymywała się w Ekstralidze, na dzisiejsze spotkanie z Varsovią nie wybiegło aż ośmiu (!) zawodników z żelaznego do niedawna składu. Kilku graczy nie ma już w Piasecznie, pozostali wypadli z powodu kontuzji. Nic więc dziwnego, że MKS miał dotychczas na koncie zaledwie cztery punkty...

 

Dorobku nie udało się niestety powiększyć. Choć Varsovia nie pokazała wielkiego futbolu, na biało-niebieskich i tak w zupełności to wystarczyło. W pierwszej połowie stołeczni dwukrotnie zagrozili naszej bramce za sprawą Michała Butkiewicza. W 6. minucie napastnik przyjezdnych nie zdołał jednak wykorzystać świetnego podania od Macieja Kłosska i w dobrej sytuacji uderzył obok lewego słupka, a w 32. minucie, po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, piłkę po strzale Butkiewicza wybił z linii bramkowej Oskar Matulka.

 

MKS odpowiedział jedynie ładną dwójkową akcją Eryka Wnorowskiego z Jakubem Soboniem, ale drugiemu z naszych graczy zabrakło w ostatniej fazie odrobiny siły, przez co stojący między słupkami Varsovii Sebastian Krejer bez problemów poradził sobie ze strzałem pomocnika Piaseczna.

 

Druga odsłona meczu rozpoczęła się obiecująco. W 41. minucie ładnym uderzeniem z woleja popisał się Oskar Matulka, ale od utraty gola uratował Varsovię jeden z obrońców, który ofiarną interwencją przyjął piłkę na ciało.

 

Dwanaście minut później to gościom udało się jednak otworzyć wynik spotkania. Po dośrodkowaniu Varsovii z rzutu wolnego z lewej strony boiska, najlepiej w polu karnym Piaseczna zachował się Michał Butkiewicz, który precyzyjną główką przy lewym słupku trafił na 0-1.

 

Ten sam zawodnik dobił gospodarzy już w doliczonym czasie gry, ustalając wynik meczu płaskim uderzeniem z prawej strony pola karnego w długi róg.

 

5 maja 2018

Ekstraliga Trampkarzy (rocznik 2003) – 7. kolejka

MKS Piaseczno 0 – 2 UKS Varsovia

Bramki: 53', 70+1' Butkiewicz

Skład: Baran – Pruszczyk, Wójcik, Ubermanowicz, Matulka – B.Arak, Górzyński, Dobies, Bartosiak, Soboń – Wnorowski

Ponadto zagrali: Pastuszak, Hermanowicz, Bogdan, Osiński

Kary: Wójcik (Piaseczno – 2 minuty) – Butkiewicz, Rucikowski (Varsovia – po 2 minuty)

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction