Druga drużyna MKS-u Piaseczno, prowadzona przez trenera Jacka Traczyka, pokonała w sobotnim (5 maja) meczu 7. kolejki I Okręgowej Ligi Trampkarzy (rocznik 2003) trzecią ekipę Znicza Pruszków 3-1.

 

Spotkanie rozpoczęło się od groźnej akcji przyjezdnych, którzy mogli już w 5. minucie objąć prowadzenie. Szewc obronił jednak uderzenie któregoś z napastników z Pruszkowa.

 

Z minuty na minutę optyczną przewagę zaczął uzyskiwać MKS, ale biało-niebiescy dość długo nie potrafili udokumentować jej golem. W 10. minucie, po – jak się wydawało – fatalnym przyjęciu Zulczyka, piłka dostała sporej rotacji i niewiele brakowało, a wpadłaby do siatki (ostatecznie przeszła tuż obok lewego słupka), zaś w 24. minucie, po mocnym uderzeniu Turczyna zza pola karnego, świetnie spisał się bramkarz Znicza III, który sparował futbolówkę na rzut rożny.

 

Gospodarze objęli prowadzenie dopiero w 26. minucie. Młoźniak – widząc, że golkiper z Pruszkowa wyszedł nieco z bramki – zdecydował się na kapitalny strzał z około 30 metrów, a kopnięta przez niego piłka wpadła tuż pod poprzeczkę! Gol – stadiony świata!

 

Niestety, MKS-owi II nie udało się utrzymać korzystnego wyniku nawet do gwizdka na przerwę. W 33. minucie błąd naszej defensywy wykorzystał Sporczyk, który precyzyjnym strzałem przy prawym słupku doprowadził ro wyrównania.

 

Po zmianie stron do siatki trafiali jednak już tylko gospodarze. W 37. minucie znów w roli głównej wystąpił Młoźniak, który świetnym podaniem uruchomił wchodzącego w pole karne Lubańskiego, a napastnik Piaseczna nie zmarnował sytuacji sam na sam z golkiperem Znicza, trafiając płasko przy prawym słupku.

 

Ten sam zawodnik pięć minut później po raz drugi pokonał bramkarza z Pruszkowa, strzelając bliźniaczo podobnego gola, ale sędzia – choć początkowo uznał trafienie – po chwili... zmienił decyzję, odgwizdując spalonego.

 

W 49. minucie Lubański znów znalazł się w doskonałej sytuacji. Snajper MKS-u II dostał podanie na prawą stronę pola karnego, efektowną „podcinką” przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki golkiperem, ale futbolówkę wygarnął sprzed linii jeden z obrońców Znicza III, który dobrze zaasekurował swojego kolegę.

 

Piaseczno cały czas prowadziło więc jednym golem, ale nerwowej końcówki udało się na szczęście uniknąć. W 57. minucie znakomitym podaniem popisał się Matejek, a Lubański precyzyjnym uderzeniem od lewego słupka ustalił wynik spotkania na 3-1.

 

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry ekipa z Pruszkowa mogła jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, ale po zaskakującym strzale z rzutu wolnego z niemal połowy boiska futbolówka trafiła jedynie w poprzeczkę piaseczyńskiej bramki...

 

5 maja 2018

I Okręgowa Liga Trampkarzy (rocznik 2003) – 7. kolejka

MKS II Piaseczno 3 – 1 Znicz III Pruszków

Bramki: 26' Młoźniak, 37', 57' Lubański – 33' Sporczyk

Skład: Szewc – Turczyn, Olesiejuk, Należyty, Skwarek – Woźniak, Młoźniak, Matejek, Borowski – Zulczyk, Lubański

Ponadto zagrali: Pietruczuk, Niedziela

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction