Druga drużyna MKS-u Piaseczno, prowadzona przez trenera Jacka Traczyka, pokonała w sobotnim (5 maja) meczu 7. kolejki I Okręgowej Ligi Trampkarzy (rocznik 2003) trzecią ekipę Znicza Pruszków 3-1.

Spotkanie rozpoczęło się od groźnej akcji przyjezdnych, którzy mogli już w 5. minucie objąć prowadzenie. Szewc obronił jednak uderzenie któregoś z napastników z Pruszkowa.

Z minuty na minutę optyczną przewagę zaczął uzyskiwać MKS, ale biało-niebiescy dość długo nie potrafili udokumentować jej golem. W 10. minucie, po – jak się wydawało – fatalnym przyjęciu Zulczyka, piłka dostała sporej rotacji i niewiele brakowało, a wpadłaby do siatki (ostatecznie przeszła tuż obok lewego słupka), zaś w 24. minucie, po mocnym uderzeniu Turczyna zza pola karnego, świetnie spisał się bramkarz Znicza III, który sparował futbolówkę na rzut rożny.

Gospodarze objęli prowadzenie dopiero w 26. minucie. Młoźniak – widząc, że golkiper z Pruszkowa wyszedł nieco z bramki – zdecydował się na kapitalny strzał z około 30 metrów, a kopnięta przez niego piłka wpadła tuż pod poprzeczkę! Gol – stadiony świata!

Niestety, MKS-owi II nie udało się utrzymać korzystnego wyniku nawet do gwizdka na przerwę. W 33. minucie błąd naszej defensywy wykorzystał Sporczyk, który precyzyjnym strzałem przy prawym słupku doprowadził ro wyrównania.

Po zmianie stron do siatki trafiali jednak już tylko gospodarze. W 37. minucie znów w roli głównej wystąpił Młoźniak, który świetnym podaniem uruchomił wchodzącego w pole karne Lubańskiego, a napastnik Piaseczna nie zmarnował sytuacji sam na sam z golkiperem Znicza, trafiając płasko przy prawym słupku.

Ten sam zawodnik pięć minut później po raz drugi pokonał bramkarza z Pruszkowa, strzelając bliźniaczo podobnego gola, ale sędzia – choć początkowo uznał trafienie – po chwili... zmienił decyzję, odgwizdując spalonego.

W 49. minucie Lubański znów znalazł się w doskonałej sytuacji. Snajper MKS-u II dostał podanie na prawą stronę pola karnego, efektowną „podcinką” przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki golkiperem, ale futbolówkę wygarnął sprzed linii jeden z obrońców Znicza III, który dobrze zaasekurował swojego kolegę.

Piaseczno cały czas prowadziło więc jednym golem, ale nerwowej końcówki udało się na szczęście uniknąć. W 57. minucie znakomitym podaniem popisał się Matejek, a Lubański precyzyjnym uderzeniem od lewego słupka ustalił wynik spotkania na 3-1.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry ekipa z Pruszkowa mogła jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, ale po zaskakującym strzale z rzutu wolnego z niemal połowy boiska futbolówka trafiła jedynie w poprzeczkę piaseczyńskiej bramki...

5 maja 2018

I Okręgowa Liga Trampkarzy (rocznik 2003) – 7. kolejka

MKS II Piaseczno 3 – 1 Znicz III Pruszków