W coraz trudniejszej sytuacji są zawodnicy MKS-u Piaseczno, grający w Ekstralidze Juniorów (rocznik '99/2000). Biało-niebiescy przegrali w niedzielę (13 maja) kolejny mecz i w tej chwili plasują się na przedostatnim miejscu w tabeli.

Spotkanie z Escolą, która póki co idzie przez rozgrywki jak burza, nie mając na koncie ani jednej porażki, rozpoczęło się po myśli biało-niebieskich. W 22. minucie Kęciek odebrał piłkę jednemu z defensorów w okolicach pola karnego gości, futbolówka po strzale MKS-u odbiła się od nóg któregoś z obrońców i trafiła do stojącego bliżej lewego słupka Deperasińskiego, a ten mocnym uderzeniem w krótki róg dał prowadzenie ekipie z Piaseczna.

Gospodarze cieszyli się z korzystnego wyniku jedynie przez osiem minut. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Escoli po stałym fragmencie gry, nieupilnowany Bartosz Michalik doprowadził do wyrównania precyzyjną główką przy prawym słupku.

W 34. minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie. Znakomicie dysponowany tego dnia Tomasz Andrzejewski dostał podanie na lewą stronę pola karnego, zszedł na prawą nogę i pewnym uderzeniem w długi róg trafił na 1-2.

Zawodnicy Escoli złapali wiatr w żagle i próbowali iść za ciosem, ale doskonale w bramce MKS-u spisywał się Konrad Drązikowski, który w kilku sytuacjach popisywał się wręcz niesamowitymi interwencjami, zatrzymując „setki” Titasa Milasiusa i Tomasza Andrzejewskiego.

W 50. minucie stołeczni znaleźli jednak sposób, by po raz trzeci pokonać golkipera Piaseczna. Filip Karkowski dostał podanie na prawą stronę pola karnego, zwiódł jednego z naszych obrońców i mierzonym uderzeniem w długi róg nie dał „Drązikowi” żadnych szans.

Gospodarze nie zamierzali jednak odpuszczać i cztery minuty później złapali kontakt z ekipą trenera Marka Brzozowskiego. Krystian Dudzicki świetnie dośrodkował z rzutu rożnego z prawej strony boiska w pole karne gości, a Erwin Grzybiak mocną główką w prawy róg trafił na 2-3.

To było jednak wszystko, na co tego dnia stać było MKS. W 69. minucie, po wrzutce Escoli z lewej strony boiska, Krzysztof Szynke podwyższył na 2-4, a kwadrans przed końcem spotkania wynik meczu na 2-5 ustalił Andrzejewski, który wyprzedził obrońcę Piaseczna, zwodem do lewej „położył” Konrada Drązikowskiego, a następnie zakończył akcję pewnym strzałem „do pustaka”.

13 maja 2018

Ekstraliga Juniorów (rocznik '99/2000) – 9. kolejka

MKS Piaseczno 2- 5 Escola Varsovia

Bramki: 22' Deperasiński, 54' Grzybiak – 30' Michalik, 34', 76' Andrzejewski, 50' Karkowski, 69' Szynke