To, co zafundowali swoim rówieśnikom z RKS-u II Okęcie podopieczni trenerów Pawła Dudka i Mariusza Araka, śmiało moglibyśmy podciągnąć pod paragraf o znęcaniu się ze szczególnym okrucieństwem. MKS II Piaseczno rozbił w niedzielnym (13 maja) meczu V Okręgowej Ligi Młodzików (rocznik 2006) ekipę „Lotników” aż 15-0!

Faworyta spotkania można było łatwo wytypować już przed pierwszym gwizdkiem. Biało-niebiescy przewodzili ligowej tabeli, nie mając na koncie ani jednej porażki, zaś RKS II był czerwoną latarnią rozgrywek. Szkoleniowcy Piaseczna wpajają jednak swoim zawodnikom, że do każdego meczu muszą podchodzić z taką samą koncentracją i nikogo nie wolno im lekceważyć. Chłopcy z MKS-u II uważnie posłuchali rad trenerów i od samego początku zagrali z pełnym zaangażowaniem, co szybko przełożyło się na zdobywane bramki.

Wynik spotkania otworzył – już w 3. minucie – Jakub Jarzębiński, który sprytnie dostawił nogę do dośrodkowania Tomka Stępnia z rzutu rożnego z lewej strony boiska, kierując futbolówkę do siatki tuż przy prawym słupku bramki Okęcia. Kilkadziesiąt sekund później było już 2-0 dla gospodarzy. Jakub Sobkowicz zagrał na prawą stronę pola karnego do Stępnia, a ten płaskim uderzeniem w długi róg nie dał golkiperowi „Lotników” żadnych szans na skuteczną interwencję.

Trenerzy MKS-u II po kwadransie gry zdecydowali się na wymianę niemal całego składu, ale w żaden sposób nie odbiło się to na jakości naszego zespołu. Biało-niebiescy nadal dominowali na boisku, a kolejne gole były tylko kwestią czasu. Nie trzeba było zresztą na nie długo czekać, bo już w 19. minucie Antek Huczek potężnym uderzeniem z prawej strony trafił w długi róg na 3-0, sześć minut później ten sam zawodnik podwyższył na 4-0, strzelając mocno zza pola karnego tuż przy prawym słupku, a w 27. minucie Huczek do dwóch bramek dołożył także asystę przy trafieniu Piotra Kosteckiego. Kanonadę w pierwszej połowie zakończył Igor Matuszczak, który „zakręcił” obrońcą na lewej stronie pola karnego i – po nodze golkipera – trafił w krótki róg na 6-0.

Po zmianie stron gospodarze, mimo wysokiego prowadzenia, nadal grali z dużym głodem kolejnych goli. W 32. minucie na 7-0 podwyższył Jakub Jarzębiński, który – poza instynktem strzeleckim – wykazał się także zdolnościami akrobatycznymi, celebrując zdobytą bramkę efektownym saltem, kilkadziesiąt sekund później przepiękny „opadający liść” Antoniego Pietrzykowskiego kompletnie zaskoczył golkipera Okęcia i było już 8-0, chwilę po wznowieniu gry od środka MKS II szybko przejął futbolówkę, a Jakub Sobkowicz wykorzystał świetne prostopadłe podanie, trafiając na 9-0, a przed kolejną wymianą całego składu biało-niebiescy zdołali jeszcze wbić rywalom dwa gole, których autorami byli Jarzębiński (trafienie wślizgiem po płaskim zagraniu Mateusza Sałasińskiego z prawej strony boiska) i Stępień (dostawienie nogi po efektownym zagraniu Jarzębińskiego „krzyżakiem”).

Kolejna roszada w składzie przyniosła jeszcze cztery gole. Na 12-0 podwyższył Sobkowicz, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem Okęcia, w 55. minucie trzynaste trafienie dla Piaseczna zaliczył bezbłędny w pojedynku z golkiperem Stępień, czternasta bramka była dziełem Matuszczaka, który przedarł się lewą stroną boiska w pole karne i pewnym uderzeniem obok wychodzącego golkipera trafił przy prawym słupku, a dzieła zniszczenia dopełnił Kostecki, który dostawił jedynie nogę do dokładnego podania z lewego skrzydła.

Po pierwszej rundzie sezonu wiosennego MKS II Piaseczno zdecydowanie przewodzi ligowej tabeli i jest na jak najlepszej drodze do awansu. Oby tak dalej!

13 maja 2018

V Okręgowa Liga Młodzików (rocznik 2006) – 5. kolejka

MKS II Piaseczno 15 – 0 RKS II Okęcie

Bramki: 3', 32', 38' Jarzębiński, 5', 39', 55' Stępień, 19', 25' Huczek, 27', 57' Kostecki, 27', 56' Matuszczak, 34' Pietrzykowski, 35', 51' Sobkowicz