To, co zafundowali swoim rówieśnikom z RKS-u II Okęcie podopieczni trenerów Pawła Dudka i Mariusza Araka, śmiało moglibyśmy podciągnąć pod paragraf o znęcaniu się ze szczególnym okrucieństwem. MKS II Piaseczno rozbił w niedzielnym (13 maja) meczu V Okręgowej Ligi Młodzików (rocznik 2006) ekipę „Lotników” aż 15-0!

 

Faworyta spotkania można było łatwo wytypować już przed pierwszym gwizdkiem. Biało-niebiescy przewodzili ligowej tabeli, nie mając na koncie ani jednej porażki, zaś RKS II był czerwoną latarnią rozgrywek. Szkoleniowcy Piaseczna wpajają jednak swoim zawodnikom, że do każdego meczu muszą podchodzić z taką samą koncentracją i nikogo nie wolno im lekceważyć. Chłopcy z MKS-u II uważnie posłuchali rad trenerów i od samego początku zagrali z pełnym zaangażowaniem, co szybko przełożyło się na zdobywane bramki.

 

Wynik spotkania otworzył – już w 3. minucie – Jakub Jarzębiński, który sprytnie dostawił nogę do dośrodkowania Tomka Stępnia z rzutu rożnego z lewej strony boiska, kierując futbolówkę do siatki tuż przy prawym słupku bramki Okęcia. Kilkadziesiąt sekund później było już 2-0 dla gospodarzy. Jakub Sobkowicz zagrał na prawą stronę pola karnego do Stępnia, a ten płaskim uderzeniem w długi róg nie dał golkiperowi „Lotników” żadnych szans na skuteczną interwencję.

 

Trenerzy MKS-u II po kwadransie gry zdecydowali się na wymianę niemal całego składu, ale w żaden sposób nie odbiło się to na jakości naszego zespołu. Biało-niebiescy nadal dominowali na boisku, a kolejne gole były tylko kwestią czasu. Nie trzeba było zresztą na nie długo czekać, bo już w 19. minucie Antek Huczek potężnym uderzeniem z prawej strony trafił w długi róg na 3-0, sześć minut później ten sam zawodnik podwyższył na 4-0, strzelając mocno zza pola karnego tuż przy prawym słupku, a w 27. minucie Huczek do dwóch bramek dołożył także asystę przy trafieniu Piotra Kosteckiego. Kanonadę w pierwszej połowie zakończył Igor Matuszczak, który „zakręcił” obrońcą na lewej stronie pola karnego i – po nodze golkipera – trafił w krótki róg na 6-0.

 

Po zmianie stron gospodarze, mimo wysokiego prowadzenia, nadal grali z dużym głodem kolejnych goli. W 32. minucie na 7-0 podwyższył Jakub Jarzębiński, który – poza instynktem strzeleckim – wykazał się także zdolnościami akrobatycznymi, celebrując zdobytą bramkę efektownym saltem, kilkadziesiąt sekund później przepiękny „opadający liść” Antoniego Pietrzykowskiego kompletnie zaskoczył golkipera Okęcia i było już 8-0, chwilę po wznowieniu gry od środka MKS II szybko przejął futbolówkę, a Jakub Sobkowicz wykorzystał świetne prostopadłe podanie, trafiając na 9-0, a przed kolejną wymianą całego składu biało-niebiescy zdołali jeszcze wbić rywalom dwa gole, których autorami byli Jarzębiński (trafienie wślizgiem po płaskim zagraniu Mateusza Sałasińskiego z prawej strony boiska) i Stępień (dostawienie nogi po efektownym zagraniu Jarzębińskiego „krzyżakiem”).

 

Kolejna roszada w składzie przyniosła jeszcze cztery gole. Na 12-0 podwyższył Sobkowicz, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem Okęcia, w 55. minucie trzynaste trafienie dla Piaseczna zaliczył bezbłędny w pojedynku z golkiperem Stępień, czternasta bramka była dziełem Matuszczaka, który przedarł się lewą stroną boiska w pole karne i pewnym uderzeniem obok wychodzącego golkipera trafił przy prawym słupku, a dzieła zniszczenia dopełnił Kostecki, który dostawił jedynie nogę do dokładnego podania z lewego skrzydła.

 

Po pierwszej rundzie sezonu wiosennego MKS II Piaseczno zdecydowanie przewodzi ligowej tabeli i jest na jak najlepszej drodze do awansu. Oby tak dalej!

 

13 maja 2018

V Okręgowa Liga Młodzików (rocznik 2006) – 5. kolejka

MKS II Piaseczno 15 – 0 RKS II Okęcie

Bramki: 3', 32', 38' Jarzębiński, 5', 39', 55' Stępień, 19', 25' Huczek, 27', 57' Kostecki, 27', 56' Matuszczak, 34' Pietrzykowski, 35', 51' Sobkowicz

Skład: Kowalik – Napieraj, Kisiel, Sałasiński – Czubaszek, Sobek, Stępień, Pietrzykowski – Jarzębiński

Ponadto zagrali: Turski – Kostecki, Huczek, Sobkowicz, Wojas, Matuszczak, Zalega, Rajkowski, Berliński

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction