Cezary Pruszczyk i Stanisław Ubermanowicz, zawodnicy MKS-u Piaseczno, awansowali z reprezentacją Mazowsza U-14 do turnieju finałowego o Puchar im. Kazimierza Górskiego, będącego nieoficjalnymi mistrzostwami Polski kadr wojewódzkich. Promocję zapewniła Mazowszu czwartkowa (24 maja) wygrana z Łódzkim ZPN w Ząbkach.

Do awansu kadra naszego województwa, prowadzona przez trenera Marcina Korkucia, potrzebowała zaledwie punktu w dwóch ostatnich meczach. Wszystko udało się jednak rozstrzygnąć już w pierwszym z nich, właśnie przeciwko Łodzi. Zresztą dominacja Mazowsza ani przez moment nie podlegała dyskusji, o czym świadczy fakt, iż gola na 1-0 gospodarze strzelili... już w 18. sekundzie (!) spotkania. Na listę strzelców wpisał się – uderzeniem z najbliższej odległości w lewy róg bramki – Patryk Romanowski. W 44. minucie, po faulu na snajperze Escoli, bezpośrednią czerwoną kartkę obejrzał Karol Łysiak, co Mazowiecki ZPN skrzętnie wykorzystał, podwyższając kwadrans później na 2-0 po golu Mateusza Kowalczyka. Słowa uznania należą się jednak w tej akcji dla Petera Juritki, który zabawił się z defensorami z Łodzi na lewej stronie pola karnego i praktycznie wyłożył „Kowalowi” piłkę na tacy.

Jeżeli chodzi o wkład naszych zawodników w zwycięstwo nad Łodzią i awans do turnieju finałowego, to w czwartkowym spotkaniu w Ząbkach Czarek Pruszczyk wyszedł na boisko w podstawowym składzie i w pierwszej połowie grał na prawej stronie obrony. Po przerwie selekcjoner przesunął go na lewą stronę defensywy. Zawodnik MKS-u nie dotrwał jednak do końca spotkania, ponieważ w 60. minucie wdał się w przepychankę z jednym z piłkarzy rywali. Sędzia wlepił obu zawodnikom po żółtej kartce, a ponieważ dla Pruszczyka było to drugie upomnienie (pierwsze dostał w 11. minucie za faul w bocznym sektorze boiska), musiał on opuścić boisko. Do tego momentu Czarek radził sobie dość dobrze, kilkukrotnie przerywając akcje szybkiego skrzydłowego z Łodzi.

Ubermanowicz pojawił się na placu w drugiej połowie, grając kolejny raz na prawej stronie defensywy. Piłkarz MKS-u jak zwykle znakomicie spisywał się w destrukcji, gdzie nie dał pograć pomocnikowi Łódzkiego ZPN, zaliczając kilka ważnych przechwytów i wygrywając niemal wszystkie pojedynki główkowe, ale – niestety – jeszcze kulało nieco u niego wyprowadzanie piłki, choć w porównaniu do meczu towarzyskiego z Lublinem widać było progres.

Statystyki Czarka Pruszczyka w meczu z Łódzkim ZPN:

Czas gry: 60 minut

Podania do przodu (celne): 23 (17)

Podania do tyłu (celne): 4 (3)

Pojedynki główkowe (wygrane): 4 (4)

Wślizgi (udane): 4 (3)

Odbiory: 6

Straty: 1

Faule: 2 (w tym jeden, z 11. minuty, skutkujący żółtą kartką)

Faulowany: 1

Statystyki Stanisława Ubermanowicza w meczu z Łódzkim ZPN:

Czas gry: 40 minut