Cezary Pruszczyk i Stanisław Ubermanowicz, zawodnicy MKS-u Piaseczno, awansowali z reprezentacją Mazowsza U-14 do turnieju finałowego o Puchar im. Kazimierza Górskiego, będącego nieoficjalnymi mistrzostwami Polski kadr wojewódzkich. Promocję zapewniła Mazowszu czwartkowa (24 maja) wygrana z Łódzkim ZPN w Ząbkach.

 

Do awansu kadra naszego województwa, prowadzona przez trenera Marcina Korkucia, potrzebowała zaledwie punktu w dwóch ostatnich meczach. Wszystko udało się jednak rozstrzygnąć już w pierwszym z nich, właśnie przeciwko Łodzi. Zresztą dominacja Mazowsza ani przez moment nie podlegała dyskusji, o czym świadczy fakt, iż gola na 1-0 gospodarze strzelili... już w 18. sekundzie (!) spotkania. Na listę strzelców wpisał się – uderzeniem z najbliższej odległości w lewy róg bramki – Patryk Romanowski. W 44. minucie, po faulu na snajperze Escoli, bezpośrednią czerwoną kartkę obejrzał Karol Łysiak, co Mazowiecki ZPN skrzętnie wykorzystał, podwyższając kwadrans później na 2-0 po golu Mateusza Kowalczyka. Słowa uznania należą się jednak w tej akcji dla Petera Juritki, który zabawił się z defensorami z Łodzi na lewej stronie pola karnego i praktycznie wyłożył „Kowalowi” piłkę na tacy.

 

Jeżeli chodzi o wkład naszych zawodników w zwycięstwo nad Łodzią i awans do turnieju finałowego, to w czwartkowym spotkaniu w Ząbkach Czarek Pruszczyk wyszedł na boisko w podstawowym składzie i w pierwszej połowie grał na prawej stronie obrony. Po przerwie selekcjoner przesunął go na lewą stronę defensywy. Zawodnik MKS-u nie dotrwał jednak do końca spotkania, ponieważ w 60. minucie wdał się w przepychankę z jednym z piłkarzy rywali. Sędzia wlepił obu zawodnikom po żółtej kartce, a ponieważ dla Pruszczyka było to drugie upomnienie (pierwsze dostał w 11. minucie za faul w bocznym sektorze boiska), musiał on opuścić boisko. Do tego momentu Czarek radził sobie dość dobrze, kilkukrotnie przerywając akcje szybkiego skrzydłowego z Łodzi.

 

Ubermanowicz pojawił się na placu w drugiej połowie, grając kolejny raz na prawej stronie defensywy. Piłkarz MKS-u jak zwykle znakomicie spisywał się w destrukcji, gdzie nie dał pograć pomocnikowi Łódzkiego ZPN, zaliczając kilka ważnych przechwytów i wygrywając niemal wszystkie pojedynki główkowe, ale – niestety – jeszcze kulało nieco u niego wyprowadzanie piłki, choć w porównaniu do meczu towarzyskiego z Lublinem widać było progres.

 

Statystyki Czarka Pruszczyka w meczu z Łódzkim ZPN:

Czas gry: 60 minut

Podania do przodu (celne): 23 (17)

Podania do tyłu (celne): 4 (3)

Pojedynki główkowe (wygrane): 4 (4)

Wślizgi (udane): 4 (3)

Odbiory: 6

Straty: 1

Faule: 2 (w tym jeden, z 11. minuty, skutkujący żółtą kartką)

Faulowany: 1

 

Statystyki Stanisława Ubermanowicza w meczu z Łódzkim ZPN:

Czas gry: 40 minut

Podania do przodu (celne): 20 (15)

Podania do tyłu (celne): 3 (3)

Pojedynki główkowe (wygrane): 5 (4)

Wślizgi (udane): 2 (2)

Odbiory: 8

Straty: 1

Faule: -

Faulowany: -

 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction