Druga drużyna MKS-u Piaseczno, grająca w V Okręgowej Lidze Młodzików (rocznik 2006), przedłużyła serię meczów bez porażki, remisując w niedzielnym (10 czerwca) spotkaniu z Orlętami Mroków 3-3. Nasza ekipa zapewniła sobie tym samym awans do IV ligi.
 
Spotkanie, mimo upalnej pogody, mogącej odbierać zawodnikom ochotę do gry, obfitowało w sytuacje podbramkowe. W 5. minucie Jakub Sobkowicz zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale piłka po jego strzale przeszła tuż obok prawego słupka, zaś dwie minuty później, po akcji najgroźniejszego w ekipie Orląt Emila Kiliańskiego, doskonale w bramce Piaseczna spisał się Mikołaj Kowalik.
 
Na pierwszego gola nie trzeba było jednak długo czekać. W 15. minucie Antoni Huczek dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne, a stojący na krótkim słupku Sobkowicz technicznym strzałem trafił na 1-0.
 
Radość MKS-u II trwała zaledwie cztery minuty. Po dobrej wrzutce ekipy z Mrokowa z lewej strony boiska, Kiliański odważnym wślizgiem ubiegł szykującego się do interwencji Kowalika, trafiając na 1-1.
 
W końcówce pierwszej połowy oba zespoły miały jeszcze po jednej dogodnej okazji do zmiany rezultatu, ale w obu przypadkach świetnie spisywali się bramkarze Piaseczna i Orląt. W 28. minucie Kowalik wyszedł zwycięsko z sytuacji sam na sam z Krzysztofem Zborowskim, a kilkadziesiąt sekund później znakomitą interwencją popisał się golkiper przyjezdnych, broniąc uderzenie Huczka z rzutu wolnego.
 
Druga połowa rozpoczęła się tak, jak pierwsze 30 minut – od gola MKS-u II. W 37. minucie bramkarz gości strącił co prawda na rzut rożny zaskakujący strzał Macieja Czubaszka z niemal połowy boiska, ale po kornerze Igor Matuszczak trafił do siatki efektownym uderzeniem z woleja i Piaseczno prowadziło 2-1.
 
Kolejne minuty należały jednak do Mrokowa. W 39. minucie Kiliański wykończył błyskawiczną kontrę Orląt, trafiając do siatki płaskim strzałem z prawej strony pola karnego w długi róg, a cztery minuty później ten sam zawodnik skompletował hat-tricka, pokonując golkipera Piaseczna przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego.
 
MKS II zdołał na szczęście doprowadzić do remisu. W 58. minucie Antoni Huczek kapitalnym uderzeniem z dystansu trafił do siatki przy lewym słupku, ustalając wynik meczu na 3-3.
 
10 czerwca 2018
V Okręgowa Liga Młodzików (rocznik 2006) – 9. kolejka
MKS II Piaseczno 3 – 3 Orlęta Mroków
Bramki: 15' Sobkowicz, 37' Matuszczak, 58' Huczek – 19', 39', 43' Kiliański
Skład: Kowalik – Napieraj, Matuszczak – Rajkowski – Czubaszek, Sobkowicz, Huczek – Wojas, Dymowski
Ponadto zagrali: Turski – Kluś, Ignatowicz, Kostecki, Cuda, Zalega
 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction