MKS II Piaseczno wygrał 2-0 z sąsiadującą z nim w tabeli Wilgą Garwolin w niedzielnym (10 czerwca) meczu 13. kolejki I Okręgowej Ligi Trampkarzy (rocznik 2003). Niebywałym trenerskim nosem wykazał się w tym spotkaniu Jacek Traczyk, który wystawił nominalnego bocznego obrońcę (do tego z rocznika 2004) do ataku i... po chwili cieszył się z gola na 1-0.
 
Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem, choć oba zespoły miały po dwie dogodne okazje do wyjścia na prowadzenie. Już w 2. minucie jeden z zawodników Wilgi sprawdził czujność Kacpra Szewca mocnym strzałem z lewej strony boiska, a w 35. minucie, po znakomitym zagraniu na lewą stronę pola karnego, napastnik z Garwolina uderzył tuż obok długiego słupka, zaś po stronie gospodarzy najpierw Dawid Woźniak nie wykorzystał prostopadłego podania od Mikołaja Pietruczuka, uderzając z lewej strony pola karnego obok bramki, a kilka minut później to Pietruczuk pomylił się w doskonałej sytuacji, strzelając z pierwszej piłki nad poprzeczką.
 
Po zmianie stron pierwszą groźną okazję stworzyli sobie piłkarze Wilgi, prowadzeni przez Piotra Talara, byłego zawodnika Piaseczna. W 40. minucie, po wrzutce z lewego skrzydła, przed szansą na otworzenie wyniku stanął Adrian Piętka, ale piłka po jego woleju przeszła nad bramką.
 
Na gola trzeba było czekać do 42. minuty. Igor Turczyn posłał długie podanie z rzutu wolnego w pole karne Wilgi, Mikołaj Pietruczuk przerzucił piłkę nad obrońcą przyjezdnych, a Piotr Lewandowski (nominalny boczny obrońca, wystawiony przez trenera Jacka Traczyka w ataku) przepięknym wolejem prawą nogą trafił w długi róg na 1-0. I pomyśleć, że jeszcze kilka minut wcześniej popularny „Klon” ze zdziwieniem przyjął do wiadomości, że wyjdzie „na szpicy”...
 
Osiem minut później MKS II podwyższył prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska golkiper Wilgi obronił uderzenie Mikołaja Pietruczuka, ale napastnik Piaseczna zdołał jeszcze odegrać na lewą stronę do Jakuba Zulczyka, który z najbliższej odległości trafił głową na 2-0.
 
W końcówce spotkania oba zespoły miały jeszcze po jednej dogodnej okazji do zmiany rezultatu, ale najpierw napastnik Wilgi nie wykorzystał nieporozumienia Turczyna z Szewcem, uderzając obok prawego słupka, a w 64. minucie, po wrzutce Jakuba Należytego z rzutu wolnego, Jakub Matejek potężnym uderzeniem trafił w poprzeczkę, zaś dobijający Dawid Woźniak przeniósł futbolówkę nad bramką...
 
10 czerwca 2018
I Okręgowa Liga Trampkarzy (rocznik 2003) – 13. kolejka
MKS II Piaseczno 2 – 0 Wilga Garwolin
Bramki: 42' P.Lewandowski, 50' Zulczyk
Skład: Szewc – Tomczyk, Borowski, Należyty, Turczyn – Zulczyk, Pielacha, Matejek, Woźniak – Janus, Pietruczuk
Ponadto zagrali: Skwarek, P.Lewandowski, Łyda
 

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction