mks

Początki KS Piaseczno sięgają lat 20. ubiegłego stulecia. W tym czasie mniej więcej powstało działające na terenie Piaseczna Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół".
Dzięki zaangażowaniu członków już w latach 30. wybudowano w mieście pierwsze boisko piłkarskie. Po II wojnie światowej klub reaktywowano, zmieniając jego nazwę na Ruch. W 1949 roku nastąpiła kolejna zmiana i odtąd zespół nazywano Kolejarzem. W roku 1957 powrócono do wcześniejszej nazwy, by za 6 lat klub nazwać Ruch-Zelos. Od roku 1985 do 1993, w którym to klub otrzymał dzisiejszą nazwę, drużyna funkcjonowała jako KS Polkolor.
 

Klub od zawsze czynnie udzielał się we wszelkich rozgrywkach piłkarskich. Okres świetności drużyny przypada na początek lat 90. Wtedy to piaseczyński KS występował w II lidze piłki nożnej. Jako świetnie spisujący się beniaminek, o mało co nie awansował do ligi pierwszej. Niestety, w kolejnych sezonach piłkarze z Piaseczna nie byli w stanie powtórzyć drugoligowych sukcesów. Przyniosło to spadki do niższych lig. Od kilku lat KS Piaseczno było stałym bywalcem ligi czwartej. Sezon 2005/06 przyniósł ogromne rozczarowanie – zespół zajął dopiero 15. pozycję w tabeli i spadł do V. ligi, gdzie grał w Mazowieckiej Lidze Seniorów. Na półmetku sezonu 2007/08 zajmuje 2 miejsce. W Piasecznie jest również szkółka piłkarska dla młodzieży. Seniorzy KS-u w sezonie 2008/2009 po dwumeczu barażowym z KS Paradyż zdołali awansować do III ligi.

Począwszy od roku 2010, sytuacja finansowa KS Piaseczno pogarszała się. Brak inwestycji w infrastrukturę sportową, duże opóźnienia w regulowaniu podstawowych zobowiązań oraz brak dialogu ze środowiskiem piłkarskim, a także przekazanie drużyny seniorskiej do KP Piaseczno, przyczyniały się do upadku piłki nożnej w naszym mieście.

 

 

PAŹDZIERNIK 2011

W dniu 20 października 2011 odbyło się Walne Zgromadzenie KS Piaseczno, gdzie do aktywnego udziału dopuszczone zostały tylko dwie osoby związane ze środowiskiem piłkarskim – Artur Maicki, kierownik rocznika 1999 i Dariusz Sinior, kierownik rocznika 2000. Komisja Skrutacyjna przedstawiła bardzo krytyczny wobec Zarządu KS Piaseczno raport (m.in. omówiono sytuację finansową klubu). Zarząd nie zgodził się z treścią raportu, nie podjął merytorycznej dyskusji. Postawiony został wniosek o odwołanie Komisji, który przeszedł bez problemu. Następnie został wybrany nowy skład Komisji – oczywiście całkowicie przychylny Zarządowi KS Piaseczno.

Brak chęci współpracy oraz tragiczna sytuacja finansowa KS Piaseczno, wymusiły powstanie grupy składającej się z trenerów i kierowników drużyn, która zaczęła się spotykać i kreślić strategię przyszłego działania. W nieformalny sposób motorem działań tej grupy były dwie osoby: Artur Maicki i Jacek Krupnik.

 

LISTOPAD 2011

Na początku listopada 2011 przygotowano i wysłano pisma, z oczekiwaniami co do współpracy z KS Piaseczno na partnerskich zasadach, do wszystkich członków Zarządu KS Piaseczno. W listopadzie 2011 Jacek Krupnik i Artur Maicki spotkali się z większością członków Zarządu KS Piaseczno. Niestety, spotkania nie przyniosły żadnego efektu ani konkretnych działań, generalnie Zarząd KS Piaseczno przyjął strategię na przeczakanie.

 

STYCZEŃ 2012

2-go stycznia 2012 wystosowane zostało pismo do Burmistrza Gminy Piaseczno, informujące o dramatycznej sytuacji klubu KS Piaseczno i braku perspektyw na współpracę z Zarządem. W dniu 5 stycznia odbyło się spotkanie z radnymi z Komisji Sportu oraz Burmistrzem MiG Piaseczno. W spotkaniu wzięli udział inicjatorzy listu do pana Burmistrza – Jacek Krupnik i Artur Maicki.

W połowie stycznia podjęta została decyzja o założeniu Stowarzyszenia. Musieliśmy zmienić ruch społeczny na podmiot prawny, który będzie partnerem w rozmowach z Gminą i KS Piaseczno.

30 stycznia 2012 odbyło się spotkanie założycielskie Stowarzyszenia UMKS Piaseczno.

 

LUTY 2012

W dniu 6-go lutego 2012 Stowarzyszenie UMKS Piaseczno zostało zarejestrowane w Starostwie. Prezesem Zarządu wybrany został Jacek Krupnik, oprócz Prezesa do Zarządu weszli: Artur Maicki, odpowiedzialny za sprawy finansowe i organizacyjne, Jarosław Ludwiniak, odpowiedzialny za sprawy sportowe, Arkadiusz Modrzejewski, który w lipcu zrezygnował z udziału w Zarządu oraz z członkowstwa w Stowarzyszeniu oraz Dariusz Sinior.

8-go lutego 2012, po spotkaniu z Zarządem KS Piaseczno, uzgodniliśmy, że w związku z faktem, iż KS Piaseczno nie może wystąpić o dotację na szkolenie młodzieży, a termin składania wniosków upływa 9 lutego, o dotację wystąpi UMKS Piaseczno, a KS Piaseczno stosowną uchwałą przekaże do UMKS Piaseczno szkolenie młodzieży do końca rundy wiosennej.

Gra pod nazwą KS Piaseczno było warunkiem ukończenia rozgrywek.

8 lutego 2012, po całonocnej pracy kilku osób, przygotowane zostały dokumenty przetargowe i następnego dnia złożona została w Gminie oferta konkursowa.

Gmina przyznała dotację w wysokości 150 000 PLN UMKS Piaseczno na szkolenie młodzieży w zakresie piłka nożna w okresie do czerwca 2012. Z dotacji rozliczyliśmy się w wymaganym terminie, rozliczenie zostało zaakceptowane bez uwag.

 

MARZEC 2012

W okresie marzec – maj 2012 prowadziliśmy (Jacek Krupnik, Artur Maicki) wiele rozmów, spotkań i korespondencji, mających doprowadzić do przekazania młodzieżowej sekcji piłka nożna do UMKS Piaseczno. Początkowo rozmowy z Zarządem KS Piaseczno były trudne i KS-owi chodziło chyba o jak najdłuższe odwlekanie sprawy. Choć dwóch członków Zarządu KS Piaseczno było nastawionych pozytywnie, to jednak Prezes miał decydujące zdanie.

 

KWIECIEŃ 2012

W dniu 24 kwietnia UMKS Piaseczno zostało członkiem MZPN.

 

MAJ 2012

W dniu 10 maja 2012 odbyło się kluczowe spotkanie w siedzibie Gminy:

    • Burmistrz, Wiceburmistrz
    • Zarząd KS
    • Przedstawiciele UMKS Piaseczno – Artur Maicki, Jacek Krupnik

Na tym spotkaniu osiągnięto porozumienie, co do dalszego funkcjonowania piłki nożnej młodzieżowej w Piasecznie – którą zajmować się miał, począwszy od nowego sezonu, UMKS Piaseczno.

24-go maja 2012 Zarząd KS Piaseczno podjął uchwały o przekazaniu drużyn młodzieżowych piłki nożnej do UMKS Piaseczno. To niestety okazało się niewystarczającym, aby drużyny mogły występować w ligach, w których zakończyły swoje rozgrywki. MZPN nie wyraził zgody, aby drużyny mogły występować w nowym sezonie na szczeblach rozgrywkowych, na których ukończyły sezon 2011/2012.

 

CZERWIEC 2012

W wyniku wielu rozmów i spotkań cel zostaje ostatecznie osiągnięty w dniu 27 czerwca 2012. Wtedy to Zarząd KS Piaseczno podejmuje uchwałę o przekazaniu do UMKS Piaseczno całej sekcji piłki nożnej – co pozwala na start drużyn młodzieżowych pod szyldem UMKS Piaseczno w swoich grupach rozgrywkowych w nowym sezonie.

Drużyny młodzieżowe przystępują do rozgrywek sezonu 2012/2013 pod szyldem UMKS Piaseczno.

 

SIERPIEŃ 2012

W sierpniu 2012 UMKS Piaseczno otrzymuje drugą transzę dotacji na okres sierpień – grudzień 2012 w wysokości 100 000 PLN.

MKS na Facebooku

 

SPONSORZY

 IMG 5482

SPONSOR TECHNICZNY                                                                       

logo VITASPORT

PARTNERZY

                             

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction