Zdjęcie autoraAdministrator

BENIAMINEK LO ZAPŁACIŁ FRYCOWE

Nieudana inauguracja sezonu w wykonaniu MKS-u II Piaseczno. Ekipa trenera Bartosza Kobzy, beniaminek Ligi Okręgowej, przegrała na własnym stadionie 0-2 z Pogonią II Grodzisk Mazowiecki (solidnie wzmocnioną kilkoma zawodnikami pierwszej drużyny). Dla biało-niebieskich była to pierwsza ligowa porażka od ponad 10 miesięcy.

Pierwsza połowa mogła napawać optymizmem. Co prawda w spotkanie lepiej weszli przyjezdni, którzy już w 8. minucie stworzyli sobie doskonałą okazję do strzelenia gola (po rozrzuceniu piłki na lewe skrzydło i uderzeniu Łukasza Gwardiaka w krótki róg przytomnie w bramce Piaseczna zachował się Radosław Wąszewski), ale młody zespół MKS-u II także potrafił odgryźć się dobrymi akcjami. W 28. minucie Karol Belka urwał się prawą stroną i zagrał płasko na długi słupek, ale Konrad Deperasiński nie zdołał sięgnąć piłki, zaś w 42. minucie, gdy „Bela” próbował uruchomić prostopadłym podaniem wychodzącego na sytuację sam na sam Konstantyna Ślęzaka, akcję przeciął jeden z defensorów gości.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od mocnego akcentu Pogoni II. W 49. minucie sędzia podyktował rzut karny, dopatrując się faulu Macieja Lewandowskiego, a z jedenastu metrów do siatki Piaseczna trafił Maciej Przybylski, który zmylił Wąszewskiego technicznym strzałem przy prawym słupku.

MKS II mógł odpowiedzieć już cztery minuty później. Ślęzak zagrał z prawego skrzydła do Deperasińskiego, a ten wypatrzył na dalszym słupku nieupilnowanego Belkę, który znalazł się w idealnej wręcz sytuacji. Niestety, bramkarz z Grodziska Mazowieckiego zdołał wybronić uderzenie naszego skrzydłowego w krótki róg.

Na domiar złego od 63. minuty gospodarze musieli radzić sobie w dziesiątkę. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, obejrzał Lewandowski. Mimo to MKS II miał jeszcze jedną znakomitą okazję do trafienia na 1-1. W 72. minucie rozgrywający znakomite zawody Michał Koszela dośrodkował z rzutu rożnego z prawej strony boiska wprost na głowę Adriana Szewczyka, ale uderzenie „Szewy” wybronił Bartłomiej Folc, który efektowną robinsonadą strącił zmierzającą w okienko futbolówkę na rzut rożny.

W 77. minucie Pogoń II strzeliła gola, który ustalił wynik spotkania. Po dobrym wejściu grodziszczan prawym skrzydłem i wyłożeniu piłki na środek pola karnego, wprowadzony po przerwie Przemysław Marusiak z najbliższej odległości trafił przy prawym słupku na 0-2.